Jak na výměnu stojánkové baterie?

Stojánkovou baterii nemusíte měnit jen v případě poruchy. Pokud vás omrzel design té stávající a chcete jít s nejnovějšími trendy, pusťte se do výměny. Podrobný postup vám přináší instalatéři a vodaři z řemeslnického cechu EKOMPLEX.

Instalatéři České Budějovice jsou přesvědčeni, že výměnu stojánkové baterie zvládne každý zručnější kutil. Pokud můžete vyměnit kus za kus, jste ve výhodě. Výměna nástěnné baterie je složitější, protože se mohou vyskytnout problémy s tzv. převlečenými šrouby. Navíc nemusíte uzavírat hlavní uzávěr vody – stačí, když vodu zavřete roháčkem pod umyvadlem.

kutilove.eu_remeslnici_ekomplex_01

Prvním krokem je odšroubování opancéřované hadice z roháčků. V případě, že jste přeci jen uzavřeli hlavní přívod vody, nemusíte s nimi manipulovat. Poté si lehněte pod umyvadlo a pusťte se do odšroubování jistícího šroubu. Přístup bývá složitý, což je ostatně důvod, proč si lidé na výměnu stojánkové baterie volají odborníky. Instalatér České Budějovice upozorňuje, že šrouby bývají zarezlé a je třeba je nastříkat přípravkem na odstranění rzi.

Po demontáži staré baterie vyjměte starou manžetu a místo důkladně očistěte od vodního kamene. Pokud jste společně s novou baterií zakoupili také systém uzavírání odpadu, chopte se kleští, uvolněte sifon a vyměňte starý systém. Nezapomeňte na gumové těsnění u horní části odpadu, případně se „ujistěte“ sanitárním silikonem.

kutilove.eu_remeslnici_ekomplex_02

Poslední fáze spočívá ve vyladění systému uzavírání výpustí. Obvykle táhlem, ale můžete se setkat také s clip systémem, který spočívá v uzavření odpadu zatlačením na zátku a otevření stejným postupem. Poté opět propojte výpustný systém a sifon. Právě jste dokončili výměnu stojánkové baterie.

Instalatéři a vodaři České Budějovice podotýkají, že ačkoliv výměna stojánkové baterie není komplikovaná, může se objevit pár nečekaných komplikací. Nebudete-li si vědět rady, raději se obraťte na odborníky.

 

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.