Chcete bezúdržbový plot? V tom případě bude ideální volbou kovaný plot

Uvažujete o oplocení svého pozemku a nevíte, jaký typ plotu zvolit? Pro oplocení pozemku lze dnes zvolit velké množství variant, jako je živý plot, drátěný, plastový, kamenný, zděný atd. Je zřejmé, že tento široký výběr plotů, tak volbu plotu neusnadňuje. Pokud tedy hledáte plot, který dlouho vydrží a bude zcela bezúdržbový, pak vsaďte na kovaný plot. A proč oplotit pozemek právě kovaným plotem?

Výhody a nevýhody kovaných plotů

Kované ploty patří mezi velice oblíbený typ oplocení, jelikož je pro ně typická vysoká odolnost a dlouhá životnost. Navíc jde o typ oplocení s vysokou estetickou hodnotou, jelikož výroba plotů probíhá většinou na zakázku. Díky tomu si lze zvolit plot přesně podle svých představ. Vybírat lze tak ploty v různých tvarech s širokou škálou ozdobných prvků. Také lze zvolit různorodé zakončení plotu, včetně špičatých tvarů, které poskytují zvýšenou ochranu před zloději.

Jednou z hlavních nevýhod kovaných plotů je vyšší cena v porovnání s jinými typy oplocení, jelikož výroba plotů neprobíhá sériově a je vyšší cena materiálu.

Jakou vybrat vjezdovou bránu?

V rámci oplocení je třeba také zvolit vhodný typ vjezdové brány, jelikož brány a plotyk sobě prostě patří. Brána je v podstatě funkční prvek oplocení, jejíž vzhled by měl s  plotem ladit. Odlišný typ vjezdové brány a vstupní branky u oplocení by esteticky nevypadalo moc dobře. Výjimkou jsou pouze zděné ploty, které v kombinaci s kovanou bránou vypadají skvěle.

Vjezdové brány se nejčastěji rozlišují podle způsobu otvírání, a to na:

  • křídlové (jednokřídlové a dvoukřídlové) a
  • posuvné (samonosné pojezdové brány a kolejnicové brány).

Při výběru vhodného typu brány je třeba brát především v úvahu vzdálenost brány od chodníku či silnice a také vzdálenost od domu a jiných staveb. V současné době se těší popularitě zejména posuvné brány, které se otevírají posunem do strany podél plotu. Z hlediska bezúdržbového provozu jsou skvělou volbou samonosné pojezdové brány, u kterých není potřeba odklízet sníh či spadané listí. Křídlové brány se instalují zejména tam, kde není možné instalovat posuvný typ brány.

O výrobu plotu a brány se postará zakázková kovovýroba Humpolec.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.