Znáte výhody a nevýhody vinylové, laminátové a dřevěné podlahy?

Jakmile se musíte rozhodnout pro výběr vhodné podlahy do interiéru, nastane problém. V dnešní době si můžete vybírat mezi mnoha druhy krytin, které se od sebe liší vlastnostmi, vzhledem i pořizovací cenou.

V každém případě se však jedná o dlouhodobou investici, protože podlahy nekupujete každý měsíc. Rozhodně zohledněte vzhled a styl domácnosti. Do každého interiéru sedne jiný druh. Někdo nedá dopustit na vinyl, další preferuje jako materiál dřevo či laminát.

PVC produkty jsou oblíbené

K nejpopulárnějším krytinám patří vinylové podlahy. K jejich největším pozitivům patří snadná údržba, snadná pokládka, měkký a teplý povrch. Nesmíme opominout ani příjemnou pořizovací cenu a pestrost dekorů. Tento typ je ideální také do vlhkého prostředí a nejčastěji se objevuje v kuchyni. PVC podlahy však časem zmenšují svůj objem a jsou náchylné k poškození či proseknutí.

Laminát patří do namáhaných prostor

Když si vybavíte laminátové podlahy, určitě si je spojíte s překrásným vzhledem. Ano. I v tomto případě je zaručena bohatá paleta dekorů, mezi nimiž si vybere i nejnáročnější klient. Díky zámkovému mechanismu se snadno pokládají a hodí se do interiérů s podlahovým vytápěním. Pilné hospodyňky oslní jejich jednoduchá údržba. Velkými lákadly jsou cena, vysoká odolnost, stálobarevnost. Laminát je jako stvořený pro alergiky. Někomu ale nevyhovuje jeho studený a tvrdý povrch.

Přírodní materiál vede

Nádherné dřevěné podlahy si oblíbily domácnosti, kde jsou alergici, malé děti i senioři. Není divu. Z tohoto přírodního materiálu vyzařuje teplo. Na první pohled se může zdát, že nemá tato krytina dlouhou životnost, ale opak je pravdou. Parkety lze znovu obrousit a přelakovat. Dřevěná podlaha se pyšní skvělými zvukově-izolačními vlastnostmi a je možná instalace tepelné izolace. Také plovoucí podlahy mají své klady, jako jsou obrovský výběr dekorů, snadná montáž a cenová výhodnost. Jen pozor na omezenou zvukovou izolaci!

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.