Jak si poradit s nečistotami v bazénu?


Krásný a čistý bazén, který nás láká ke koupání je výsledkem správné péče o vodu. Pro křišťálově čistou vodu je potřeba se postarat o biologické i mechanické nečistoty. A jak na to? Přečtěte si praktické tipy pro péči o bazén v článku.

Jak si poradit s mechanickými nečistotami?

Čím větší bazén, tím více nečistot do něj může napadat. Ať už jde o listy, květy, hmyz, či cokoliv jiného, mechanické nečistoty je potřeba pravidelně odstraňovat, protože jinak podporují znečištění vody či vytváření vrstvy nepořádku na dně. Pro údržbu se tak skvěle hodí nejrůznější bazénové vysavače. Na výběr máte z ruční, poloautomatické nebo plně automatické varianty, která se postará o odstranění nežádoucích nečistot.

Čistá voda bez zákalu

Bazény se umisťují na místa, která jsou prosluněná, aby se voda příjemně ohřála. Sluneční paprsky však zároveň podporují rozvoj řas a sinic, které si v čisté vodě bez přítomnosti speciální chemie vyloženě libují. Jen pár dnů po napuštění nové vody tak může rychle chytnout zelený nádech. Pro eliminaci problémů se zákaly vody je potřeba aplikovat vhodnou chemii. Nejdříve si zjistěte pH a tvrdost vody. Pokud hodnoty nejsou ideální, použijte přípravek pro zvýšení či snížení. Ošetření vody proti výskytu řas a sinic zajišťují přípravky s chlórem.

Aby byla voda čistá, je potřeba mít funkční a hlavně čistou filtraci, která se stará o cirkulaci vody a její očištění od výskytu nežádoucích řas a sinic. Bez přítomnosti filtrace je totiž účinnost chemických přípravků značně snížená a neposkytne takový výsledek.

Pravidelná péče o vodu v bazénu

Pro zachování krásně čisté vody ke koupání je potřeba neustálá péče. Pamatujte na to, že bazén vyžaduje vaši pozornost a to nejenom ve chvílích, kdy se chcete koupat. Jednou za čas je potřeba zkontrolovat filtraci, použít vysavač pro vyčištění dna a změřit hodnoty vody. Chlórový přípravek proti řasám aplikujte při výměně vody či v doporučeném intervalu uvedeném přímo na přípravku.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.