Grilování s barevnými párty stany a pohodlnými zahradními lehátky


Proč tolik milujeme zahradní grilování? Vedle přípravy jídla a dobrého pití, oceňujeme pobyt na čerstvém vzduchu a milou společnost našich přátel a rodinných příslušníků.  Chutné grilované pochoutky jsou kvalitním bonusem, ovšem do chvíle než začne pršet. Není příjemné ani velké vedro, naši hosté vyhledávají stín pod korunami stromů. Tyto problémy zmizí s pořízením praktických zahradních párty stanů. Párty stany pevně zakotvily v našich domácnostech stejně jako bazény nebo dřevěná lehátka či houpačka. Tímto užitek z párty stanů nekončí, mnohokrát nám poslouží jako mobilní garáž nebo skladiště na věci, které nemáme kde narychlo uschovat.

Kvalitní kovová lehátka

Moderní designy zahrad krášlí pohodlná zahradní lehátka z kovaného železa. Kovaný zahradní nábytek je velice elegantní. Jedinou nevýhodou je vysoká cena a rozpálení kovu na žhavém slunci. Kovové lehátka jsou robustní a trvanlivé (za předpokladu pravidelné údržby s použitím nátěrů proti korozi), ale bez speciální měkké matrace nebo polštářů nebudou pohodlné. Kombinované lehátka jsou vyrobeny z několika materiálů, které jsou vybrány tak, aby hotový výrobek zužitkoval výhody svých „klasických předchůdců“. Nejčastěji kombinovaná lehátka je kov/dřevo, na kterém je silná tkanina napnutá nebo je na něm umístěn pružný povrch kůže či umělý ratan. Je pevnější a odolnější vůči účinkům atmosférické vlhkosti.

Zahradní lehátka – oblíbený plast

Máte-li štěstí a jste vlastníkem zahrady, tak zajisté pečlivě zvažujete vhodný materiál zahradního nábytku, zejména zahradních lehátek. Velmi populární jsou plastová zahradní lehátka. Staví se na terasu, do letní kuchyně či na otevřenou verandu. Plastový zahradní nábytek je nejhospodárnější možností.   Úspory na plastovém nábytku by však měly být přiměřené. Levné plasty se lehce poškrábou, jsou křehké a rychle blednou na slunci, mají omezenou nosnost.  Nadměrná levnost by měla být alarmující. Nízká cena se rovná nízká kvalita.

 Jak si správně vybrat zahradní lehátko!

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.