Jak osvětlit byt? Podívejme se na to místnost po místnosti


Se stavbou rodinného domu jde mimo jiné ruku v ruce volba vhodného osvětlení. Spousta z vás si ani neuvědomuje, že správná svítidla zlepšují relaxaci, zvyšují produktivitu a neunavují oči. V současné době je kladen důraz na přirozené světlo, které prostupuje interiérem přes prosklené stěny. Pokud však nemáte takovou vymoženost, aby se světlo zvenčí dostalo do všech místností v domě, je nezbytné hledat umělé osvětlení přibližující se co nejvíce k tomu přirozenému.

Jakmile nahlédnete do pestré nabídky dnešního trhu, protočí se vám panenky, protože vybrat z nepřeberného množství lamp, lustrů a dalších svítidel je opravdu nadlidský výkon.

Začněme na chodbě

V několikapatrových domech je schodiště většinou umístěno na chodbách. Z tohoto důvodu byste měli na chodbu zvolit stropní bodové osvětlení produkující hřejivé bílé světlo, které dosáhne i na samotné schody. Zrovna do těchto prostor se perfektně hodí pohybová čidla, a tak se svítidla rozsvítí a zhasnou automaticky.

Pokračujeme do kuchyně

V kuchyni připravujete takřka každý den nějaké lahodné pokrmy. V první řadě si nechejte dostatečně nasvítit pracovní desku, kde krájíte ostrými noži. Populární jsou v těchto prostorech podlouhlé zářivky nainstalované přímo pod závěsné skříňky. V oblasti, kde máte umístěn jídelní stůl, zvolte spíše závěsná světla, tedy lustry.

V koupelně se vyřádíte

Další místností, na kterou se zaměříme, je koupelna. Sáhněte nejen po centrálním světle, ale také po zářivce umístěné nad zrcadlem. Přece jen se budete u zrcadla líčit, a tak potřebujete dostatečné osvětlení.

Jestliže hledáte specialistu na svítidla, lustry a lampy, doporučujeme podívat se do internetového obchodu ProfiSvitidla.cz, jenž se pyšní bohatým produktovým portfoliem. Spokojení budete také s cenovou politikou prodejny.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.