Originální dárek pro muže? No přece láhev slivovice


Vybrat dárek pro muže bývá vždy těžší než pro ženu. Ptáte se, čím potěšit dědečka, strýčka, manžela, přítele či kamaráda? My odpovídáme lahví kvalitní slivovice.

Pro tu ale rozhodně nechoďte do supermarketu. Buď si udělejte výlet na Moravu, nebo nakupujte na osvědčených e-shopech. Skutečné skvosty jsou k mání například na panalfred.cz. Jaké to jsou?

Sudličkova slivovice

Jedním z nich bezesporu je třeba Sudličkova slivovice, jež bývá považována za jednu z nejkvalitnějších slivovic vůbec. Vyrobena je totiž z těch nejkvalitnějších švestek, samozřejmě ručně sklízených a vytříděných! Ty poté putují do tzv. vřetenového čerpadla, které je rozdrtí a semele (samozřejmě bez pecek). Následuje nejdůležitější krok v podobě kvašení, jež se většinou protáhne až na dva měsíce. Vynikající slivovice a dárek pro vaše blízké je na světě.

Chvalešovická slivovice

Další skvost mezi slivovicemi vyráběný podle originální receptury a vynikající jemnou a přitom plnou chutí. Za ním stojí především delikátní a pečlivě kontrolovaný destilační proces, na jehož konci je opět vysoce přírodní a čistý alkoholický nápoj, jenž na trhu nemá obdoby. Švestkový destilát a voda, žádná chemie. Naše doporučení? Slivovičku nedávejte do ledničky, konzumujte ji při pokojové teplotě.

Karfírkova slivovice zlatá

Pod pojmem zlatý mok sice většina z nás rozumí pivo, ale srovnání s tímto vzácným kovem snese i tato slivovice. Zlatou slivovicí označujeme destilát, jenž svůj zlatavý odstín získal po minimálně ročním „pobytu“ v dubovém sudu. Ten samozřejmě ovlivní i jeho výslednou chuť, kterou mnozí gurmáni přirovnávají ke koňaku.

Slivovice Ullersdorf

Další poklad tentokrát z podhůří Jeseníků. Velmi intenzívní aroma je opět výsledkem minimálně ročního stání. Výsledkem je příjemná ovocná chuť, ale i tzv. „navinulý jádrový buket“, jež obdarovaný bezesporu náležitě ocení.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.