Bezpečná práce na zemědělských strojích díky vhodným pneumatikám


Různé typy těžkých strojů se vyznačují zcela odlišnými požadavky na použité pneumatiky. Právě pneumatiky mají totiž zásadní vliv na bezpečnost jejich provozu, ale také celkovou manipulaci a efektivitu práce ve stavebnictví, v zemědělství i jiných oblastech.

Důležité informace o pneumatikách pro zemědělské stroje

Stejně jako například u nákladních vozidel, i v případě zemědělských strojů se pneumatiky rozlišují podle toho, kde v rámci vozidla jsou umístěny, tedy zda se jedná o přední nehnanou nápravu, nebo hnanou nápravu. Do této kategorie však samozřejmě spadají také silniční pneumatiky, pneumatiky pro agroindustriální stroje, pro přípojné stroje a podobně, jako lze vidět na stránkách https://www.nekvinda-obchod.cz/37-pneumatiky-pro-zemedelske-stroje/

I v případě zemědělských pneumatik je navíc patrný neustálý vývoj. Nejvýraznějším trendem je jejich rozšiřování, čímž zároveň dochází ke snižování jejich profilů. Díky tomu se pneumatiky pro zemědělské stroje vyznačují vyšší nosností. Vývoj pneumatik určených pro zemědělské stroje je nejvíce zřejmý u vysokovýkonných traktorů a také čtyřkolových kloubových tahačů, neboť díky lepším pneumatikám za ně lze zapojit velké zemědělské nástavby.

Na druhou stranu se častěji objevují problémy při montáži a demontáži pneumatik. Pravidelná kontrola a servis by se neměly týkat pouze motoru a dalších součástí, které doznávají největšího opotřebení, ale stejně tak je nutné věnovat pozornost i stavu pneumatik.

Kvalitní pneumatiky pro zemědělské stroje

Společnost Mitas je známa především pro pneumatiky určené pro motocykly, ale její pozornost se soustředí také na další typy pneu. Velké zastoupení mají v sortimentu Mitas pneumatiky na zemědělské stroje, které se vyznačují mimořádnou odolností a také dlouhou životností

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.