Jaký je rozdíl mezi čištěním kávovaru a odstraňováním vodního kamene?

Pečujete o svůj kávovar, ale postupně si všímáte, že už nepřipravuje tak chutnou kávu? Podívejte se na rozdíly mezi jeho čištěním a odvápňováním.

Péče o kávovar se vám v budoucnu vrátí

Váš kávovar je tak trochu moderní zázrak. Pomocí několika odměrek kávových zrn, trochy vody a stisknutím jednoho tlačítka si během několika minut vychutnáte dobrý šálek kávy jako z kavárny. Bez tohoto nepostradatelného kuchyňského doplňku bychom si my milovníci kávy dokázali život jen těžko připravit.

Ale navzdory tomu, co kávovar umí, není schopen se sám od sebe vyčistit. To musíme provádět my. Tak kávovaru prodloužíme život o mnoho let. Především u pozáručních modelů doporučujeme provádět pravidelné odborné servisy každé 1 – 2 roky, a to i tehdy, pokud pravidelně kávovar čistíte a odvápňujete.

Odvápnění kávovaru

Káva obsahuje téměř 99 % vody. Je tedy nejdůležitější prvek při přípravě dobrého šálku. Voda obsahuje minerály, které procházejí kávovarem a hromadí se na topném tělese i v trubkách. Odvápnění je proces odstranění nahromaděného minerálu.

Co se stane, když kávovar neodvápníte?

· Pokud voda nemůže dosáhnout své optimální teploty spařování, není možné z kávových zrn získat plnou chuť.

· Vaše káva nebude dostatečně horká, abyste si ji mohli vychutnat.

· Usazený minerální kámen postupem času ucpe průtok vody a pokud není odstraněn, způsobí, že stroj přestane fungovat.

Hledáte opravy kávovarů? Pošlete nám kávovar do našeho centra ve Zbůchu u Plzně nebo k nám z Plzně a okolí zavolejte a my kávovar zdarma vyzvedneme. Naši technici zdarma napojí kávovar na diagnostiku a případné zjištěné závady vám obratem i s cenovou nabídkou na opravu zavolají. Je na vás, zda kávovar opravíme, nebo vám jej vrátíme v původním stavu zpět. Opravy provádíme do 3 dnů.

Čištění kávovaru

Hygienické čištění kávovaru je nutné udělat pokaždé, když si připravíme kávu. Při tomto procesu se odstraní bakterie a usazeniny. Profesionální čištění a servis kávovarů zahrnuje hygienické čištění kávovaru, odvápnění stroje, seřízení mlecího mechanismu i dávkovače kávy, výměnu těsnění a závěrečnou tlakovou zkoušku. Tato péče vám zajistí, že kávovar vám opět připraví chutnou kávu jako nový stroj.