Co potřebujete pro uspořádání správné zahradní párty


Sluníčko už nám klepe na okno, organismus se po zimě probouzí, a tak je nejvyšší čas začít myslet na léto. Prázdniny jsou na dohled. Většina z nás je má spojené s volnými dny, dovolenou, letním sportováním a také příjemným posezením u zahradního grilu. Původem americké barbecue je mezi Čechy velmi oblíbené. Máte-li zahradu, jistě i vy občas pořádáte nějakou párty, oslavu nebo rodinnou sešlost, na které se griluje a sedí se až do noci venku. Co byste na takové akce měli mít nachystáno?

Chcete letos uspořádat grilování, na které se nezapomíná? V tom případě vám doporučíme dodržení následujících tipů a rad.

1. Užít si musí především chuťové buňky

Dokážete si představit venkovní párty bez grilování? To je něco nemyslitelného. Pro větší akce jsou skvělou volbou zahradní grily na dřevěné uhlí. Když maso připravíte na dřevě či uhlí místo elektrického grilu, chuť je nesrovnatelná.

Maso s pečivem je základ, ale nezklamte ani milovníky sladkého. Na léto jsou nejlepší různé lehké řezy s tvarohem, avšak pozor, rády se roztékají. A nezapomeňte na ovoce.

2. Budou se mít všichni kam usadit?

Stoly a židle jsou prvním, co byste měli řešit a domlouvat. Nemáte-li dostatek zahradního nábytku, můžete přenést židle z domu, půjčit si vybavení od známých nebo přímo od nějaké firmy. Než ale něco takového začnete shánět, podívejte se, co všechno máte doma. Část příchozích můžete usadit do plastových židlí, další na pohodlná zahradní lehátka, na lavici přestěhovanou ze sklepa apod. Na večer přineste deky, obzvlášť plastová lehátka totiž studí.

3. Nespoléhejte na hezké počasí

Akce se většinou vyvedou nejlépe, pokud je teplo a neprší. Počasí bohužel poručit nejde, a tak raději počítejte s nejhorším. Nebude-li vás moc, můžete se v případě nepříznivé varianty přestěhovat dovnitř. Sami si ovšem rozmyslete, zda si chcete všechny hosty zvát domů. Výhoda zahradních akcí spočívá právě v tom, že venkovní nepořádek nikoho tolik nemrzí a lépe se uklízí. Pořiďte si proto raději skládací zahradní párty stan. Jestli pořádáte podobné akce častěji, vyplatí se vám. Jinak si jej můžete někde vypůjčit.

Tak a základ bychom měli. Zbytek je z velké části na vás – nakupte zásobu alkoholu, přichystejte hry pro děti, vyzdobte zahradu. Moc pěkně vypadá, když celou párty stylizujete do nějakého vybraného tématu. A hlavně pozvěte ty správné lidi, v jejichž přítomnosti je vám dobře.

Veškerý alkohol na míchané drinky nakoupíte v prodejně Alkohol.cz. Po Praze nabízí doručení ještě tentýž den.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.