Pořizujete si koupelnové skříně? Tyto 3 tipy určitě využijete


Koupelna je zdánlivě soukromým prostorem, který využívají pouze členové domácnosti. Jen zřídka se sem dostanou cizí lidé. Přesto ale chceme mít v jejím interiéru všechno dokonale sladěno a stejně tak je nezbytné, aby veškeré komponenty dávaly dohromady funkční celek. Máte-li vyřešenou vanu a sprchový kout, nejspíše budete přemýšlet o koupelnových skříňkách. Brát v potaz byste měli hned několik aspektů. Jakých? Na to se zaměříme v následujících řádcích, kdy vyjmenujeme tři nejdůležitější.

Správné rozmístění

V první řadě je nutné vědět, kde budou konkrétní koupelnové skříňky umístěny. Alternativ je vcelku dost. Nejčastěji se setkáváme s modely pod umývadlem. Oblíbená je ovšem i zrcadlová skříňka do koupelny, která se ukotví na zeď přímo nad umývadlo. Výškově musí korespondovat s tělesným vzrůstem dospělých obyvatel domácnosti. Hodně častou variantou je i velká toaletní skříňka v rohu místnosti v blízkosti toalety. Právě do ní se dávají čisticí přípravky a další sanitární technika.

Elegantní design

Koupelna je prakticky pokaždé laděna do jistého odstínu. Tomu je zapotřebí podřídit také vzhled skříněk. Mohou být třeba šedé, hnědé anebo extravagantnější. Pokud chcete být spíše při zemi a nevyčnívat z davu, není problém vsadit i na jemnou a nenápadnou bílou. Hodně dobrá je i slonová kost. Do koupelny jistě tento odstín padne jako ulitý.

Funkční doplňky

Jestliže je skříňka vystavena prakticky neustále vlhkosti, měla by být opatřena podstavcem, případně pogumovanými okraji. Důležitou roli hraje i kování. Výborné jsou různé výklopné systémy. Nezapomeňte ani na precizní interiérové členění skříněk. Poličky, regály a menší věšáky jistě oceníte. Určitě vsaďte i na přítomnost zrcadla. Velmi oblíbené jsou také koupelnové skříňky vysoké, jež najdete ve spoustě variací třeba na dona-shop.cz.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.