Recyklace kovů v Česku vázne. Kvůli nedostatku kontejnerů

Za recyklaci kovů ne vždy dostanete zaplaceno. Proto by bylo dobré dostat do oběhu mnohem větší množství kontejnerů na kovový odpad.Češi se mohou pochlubit celou řadou úspěchů. Věděli jste ale o tom, že v jedné disciplíně jsme všichni doslova machři. Ano, hádáte správně. Jedná se o recyklaci. I taky jsou ovšem oblasti, ve kterých ještě tápeme.

Recyklace kovů

Máme se co učit alespoň co se týče recyklace kovů. Výkup šrotu totiž nedokáže zastat veškerou poptávku po recyklaci. Některé výrobky nebo obaly dokonce ani nepřijímá, což z nich dělá časté návštěvníky odpadkových košů. A to je škoda. Přitom by stačilo implementovat více kontejnerů na kovy, kterých po celém Česku chybí tisíce.

Tisíce nových kontejnerů pro recyklaci kovů by přitom výrazně pomohlo situaci zlepšit. Lidé se přece jen velice rychle naučili recyklovat plasty, papír nebo dokonce olej. Proč by to tedy nemohlo fungovat i v případě kovů? Výkup šrotu Plzeň veškerou poptávku po recyklaci pokrýt nemůže. A bohužel ani není takový zájem, aby jej výkup šrotu Plzen opravdu mohl pokrýt.

Jaké je řešení

Přece jen – posbírat veškeré kovové odpadky, nanosit je do sběrny a pak se vrátit zase domů – to je poměrně obtížné. Jednodušší by proto bylo zajistit přístup k dostatečnému množství kontejnerů. Stačilo by přidat kontejner na kovy tam, kde nyní najdete kontejner na plasty, na papír nebo na sklo. Ty jsou doslova na každém rohu. Místo ještě pro jeden by se tedy určitě našlo. A výrazně by to usnadnilo celý proces recyklace.

Spousta kovů obsažených v plechovkách nebo jiných obalech je totiž možné recyklovat. Byla by tedy škoda nevyužít této možnosti, když se přímo nabízí. Otázkou ale zůstává, jestli s tím vůbec někdo něco udělá. Přidat takové množství kontejnerů na tolik míst by přece zabralo poměrně dost času a úsilí. My ale budeme doufat, že se tento problém v dohledné době alespoň zmírní. I to by bylo lepší než nedělat vůbec nic…

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.