Jak dostat fasádu domu opět do nejlepší kondice?

Fasáda je vizitka každého rodinného domu. Společně se střechou pak brání všem vnějším vlivům a je neustále vystavována působení UV záření, kyselým dešťům a střídání teplot. Všechny tyto vlivy společně s atmosférickými nečistotami znamenají neustálý proces špinění fasád a také nejen ztrátu jejich elegance, ale také odolnosti a pevnosti. A krása, odolnost ani pevnost se fasádám samy nevrátí. Je zapotřebí provést některé opravné práce. Jak dostat fasádu do té nejlepší kondice?

Nejdříve řádně umýt

Ještě než se začne se všemi opravnými a rekonstrukčními činnostmi na fasádě, je zapotřebí ji dokonale umýt. Důkladně ji zbavit všech povrchových nečistot, ale zároveň šetrně k podkladu. To není jednoduchá činnost. Nejlepší technologií pro čištění fasád je metoda pískování-tryskání. Jak probíhá čištění fasád touto technologií, se můžete podívat ZDE. Až bude fasáda čistá, mohou začít práce na zvýšení její odolnosti a ochrany. A k tomu nejlépe slouží nátěr fasády ochrannými prostředky.

Chrání proti mechům a plísním

Suché plísně, mokré plísně, mechy a houby. Alespoň s jedním zmíněným problémem na fasádě se setkává drtivá většina majitelů rodinných domů. A to i těch, kteří mají fasádu starou jen pár let. Důkladným vyčištěním se sice plísně, mechy a houby z fasády odstraní, ale nikterak nezamezíte jejich znovuobjevení. Na fasádu je třeba nechat aplikovat protiplísňové nátěry, které vzniku těchto nedostatků účinně zamezí po dlouhá léta.

kutilove.eu_cisteni-fasad-ars_cz_01

Chránit proti vlhku

Ať už máte starší fasádu z nasákavých materiálů, nebo moderní fasádu z nenasákavých materiálů, které by vodu neměly propouštět, čas od času potřebují úpravu oba druhy. I na fasádách z nenasákavých materiálů se totiž časem vytvářejí drobné prasklinky, které jsou vidět jen z velké blízkosti, ale dostane se jimi dovnitř vlhkost. Nejlepším řešením jsou hydrofobní nátěry, které na povrchu fasád vytvoří ochrannou vrstvu, zacelí prasklinky a odpuzují vodu.

 

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.