Ekvitermní regulace aneb bezstarostné topení, během kterého ušetříte

Peněz není nikdy dost. A když můžete ušetřit na topení, proč té možnosti nevyužít, že? Stačí zainvestovat do ekvitermní regulace, robustního systému vytápění.

Žijeme v době, kdy je zvykem zjednodušovat si život. A že máme možností! Celý domov už můžeme ovládat pouze za pomoci telefonu. Existují chytré žárovky, lednice, mikrovlnné trouby i chytré televize. Na trhu tak určitě nachází i něco, co nám usnadní regulaci teploty. A máte pravdu, existuje.

Jak funguje ekvitermní regulace?

Tento způsob se nazývá ekvitermní regulace. Celý princip je založen na tzv. ekvitermních křivkách, které jsou implementovány v samotném regulátoru. Pro maximální pohodlí uživatele jsou tyto křivky označeny číslicemi a vysvětlivkami. Díky tomu každý pozná, jaký mod si právě navolil. Regulátor pak spolupracuje s kotlem, který všechna sesbíraná data zpracovává.

Aby bylo možné najít optimální řešení, s nímž budete spokojení, musí systém pravidelně měřit venkovní teplotu. Právě s její pomocí bude systém regulovat teplotu vyhřívání. Pokud tedy bude venku dostatečné teplo, můžete tak výrazně ušetřit na vytápění.

Regulace vytápěcího systému

Jak tedy tento systém funguje? Jednoduše řečeno tak, že když je venku teplo, v domě se tolik netopí. Termostatický směšovací ventil zodpovědný za mísení teplé a studené vody přijme pouze tak teplou vodu, aby vyhovovala nastavení uživatele. Skrze trojcestný ventil a potrubí pak voda putuje až do samotného vytápění, kde ohřeje radiátory a dodá požadované teplo.

Směšování pak můžete ovládat pomocí servopohonu. Ten přímo ovládá trojcestné a čtyřcestné směšovací ventily. Tímto způsobem tak mohou řídit celý vytápěcí systém. Díky jejich jednoduchému ovládání stačí přečíst manuál, případně vyslechnout návod od profesionálního topenáře, a budete vědět, na jaké hodnoty jej nastavit.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.