Víte, jak správně vybírat řezačky dlažby?

Rozhodli jste se, že si doma položíte novou dlažbu, avšak kvůli rozměrům místnosti musíte zmenšit velikost některých dlaždic? Poradíme vám, jak si vybrat ideální řezačku na dlažbu, aby byl pro vás celý proces pokládání dlaždic co nejjednodušší.

Kvalita je základ

Každý domácí kutil ví, jak moc je důležité, aby jeho nářadí, s nímž pracuje, bylo kvalitní a mohl se na něj maximálně spolehnout. Mějte tedy vždy na paměti, že přílišná snaha šetřit peníze se v tomto případě doopravdy nevyplácí a rozhodně je lepší investovat do kvalitních kousků. Věřte tomu, že takový laciný model vám nadělá víc škody než užitku. Jednak se s ním budete při práci spíše trápit, a navíc ani samotný řez nebude hezky rovný a čistý, což úplně pokazí finální vzhled položené dlažby.

Naprostou nezbytností je ergonomicky tvarovaná rukojeť, s níž budete provádět jednotlivé řezy. Jestliže vám nebude dobře sedět v ruce, nikdy nedokážete udělat rovný ostrý řez. Taktéž páka musí v ložiscích perfektně klouzat, aniž by se jakkoliv zadrhávala. Co se týče velikosti pracovní plochy, jedná se o velmi individuální záležitost. Záleží totiž na tom, jak velké dlaždice plánujete řezat.

Zajímavé: Oplechování komína

Žádné řezání naslepo

Hodně řezaček na dlažbu pracovníkovi neumožňuje vidět přímo na řezací kolečko, tudíž svoji práci provádí prakticky poslepu. Takovým modelům se raději vyvarujte a pořiďte si takový, kde jde všechno velice dobře vidět. Při řezání budete mít mnohem větší jistotu a budete díky tomu přesnější. Nezapomínejte ani na kruhové otvory na různé trubky. O ty se postarají speciální vykružovadla, která by taktéž u vaší řezačky rozhodně neměla chybět.

Abyste nemuseli dlouze pátrat po internetu, poradíme vám, kde takové kvalitní řezačky dlažby sehnat. Navštivte web www.eprofi.cz, kde naleznete široký výběr řezaček různých velikostí i celou řadu dalšího příslušenství.

TIP: blachotrapez.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.