3 tipy, jak vybrat správnou autobaterii


Stará už pomalu dosluhuje a startování začíná být značně nejisté, až často máte pocit, že to tentokrát nevyjde. Jednou bude chladněji a potom nenastartujete. To většinou bývá v okamžiku, kdy se to nejméně hodí. Nákup nové baterie řešte včas. Díky těmto třem tipům nebude ani výběr nic složitého.

Správné parametry

Při výběru nové autobaterie vás bude zajímat několik věcí. V první řadě sledujte udanou hodnotu kapacity, která říká, kolik proudu přichází z baterie za určitou jednotku času. Dalším podstatným číslem je hodnota startovacího proudu. Obě uvedená čísla uvádí výrobce v manuálu k vozidlu. V případě, že ho nemáte k dispozici, využijte filtrování nabídky podle vhodnosti do vašeho automobilu, které je dostupné například pod touto adresou – https://www.nekvinda-obchod.cz/1-autobaterie/. Napětí bývá u všech baterií stejné v hodnotě 12 V. Obecně platí i to, že dieselová auta mají o kousek větší potřebu startovacího proudu a čím více elektroniky se ve vozu nachází, tím větší budete potřebovat kapacitu.

I rozměry hrají roli

Dalším důležitým kritériem jsou vnější rozměry. Každý výrobce akumulátorů do automobilů nabízí jiný sortiment, což se odráží i na velikostech. Limitním kritériem je v tomto případě velikost nosiče v automobilu. Pro jistotu si přímo změřte jeho rozměry a snadno tak zjistíte, jaké baterie se vám budou hodit.

Vyberte a nakupte na internetu

Máte obavu, že v kamenném obchodě neseženete vybraný typ? Nečekejte na poslední chvíli, až stará baterie opravdu přestane stačit a s předstihem si objednejte novou. Auto-baterie jsou dostupné i v internetových obchodech, kde je velkou výhodou klid na správný výběr s pomocí filtrování pro konkrétní vůz. Objednávku vám navíc dovezou až domů a doprava bývá často zdarma. To vám pomůže šetřit cenný čas a vyhnout se zbytečným starostem.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.