Ventilátor 12V je nezbytnou součástí počítačů či notebooků. Kde najít ten, který hledáme?

Přístrojové ventilátory slouží v mnoha zařízeních. Tradiční bývají třeba koupelnové ventilátory, používají se v topných soustavách, zcela nezbytné jsou pak ve výpočetní technice. Žádný stacionární počítač ani notebook by to prostě bez ventilátoru neudýchal.

Sháníte počítačové ventilátory?

Ventilátory 12V jsou důležitou součástkou moderních počítačů. Čím více tlačíme na výkon výpočetní techniky, tím větší množství tepla uvnitř přístrojů vzniká. Vícejádrové procesory se zahřívají ještě znatelněji než ty starší. To klade požadavky na ještě výkonnější chlazení. Pro tento účel jsou součástí výpočetní technicky ventilátory pracující se stálým napětím 12 V.

Přestože jde vždy o ventilátor 12V, jeho další parametry určují, jestli bude nakonec jeho výkon dostatečný. Kvalitu chlazení ovlivňuje rychlost otáček, což však současně výrazně zvyšuje hlučnost chladicího systému. Tato hlučnost může být snížená volbou kvalitnějších tišších ložisek. Obecně b kuličková ložiska hlasitější než kluzná. Ta však mají zpravidla nižší životnost. Nižší hlučnosti dosáhneme rovněž rozměrnějším ventilátorem s větším počtem lopatek. To nám však nemusí umožňovat velikost prostoru určeného pro ventilátor. Ventilátory se používají pro různé části počítače. Větší lze osadit na šasi počítače, menší pak bývají vedle procesoru, grafické karty, zcela nejmenší pak chladí čipovou kartu základní desky.

V e-shopu TME.eu najdete AC, DC i EC ventilátory

Pokud jde o ventilátory DC 12V, vybírat si lze z celkem 479 typů od firem SUNOON, EBM-PAPS, SANYO DENKI, PANASONIC či Delta Electronic. Může jít o typy – axiální, blower, tangenciální nebo radiální ventilátor 12V. K dispozici má e-shop ventilátory s kuličkovými, VAPO, kluznými i valivými ložisky. Vybírat si vhodný ventilátor lze i podle dalších důležitých parametrů. Především podle rozměru, též podle příkonu, průtoku ventilátoru, typu vývodu, hladiny hluku či pracovního napětí.

Jen stěží budete na jednom místě hledat tak širokou nabídku ventilátorů DC 12 V. Současně e-shop TME.eu nabízí i ventilátory AC, příslušenství k ventilátorům, ovládání ventilátorů, ventilátory do rozváděčů i motory pro ventilátory.

O firmě Transfer Multisort Elektronik

TME, celým názvem Transfer Multisort Elektronik, je globálním dodavatelem elektronických a elektrotechnických součástek, příslušenství pro automatizaci a nářadí. Firma se z lokálního polského hráče vypracovala na gigant, který má e-shop přeložen do 26 jazyků a ve 22 jazycích poskytuje zákaznickou podporu. Zboží exportuje po celém světě. Kromě sídla má v polské Lodži i své sklady, ze kterých se objednávky z e-shopu odesílají v podstatě obratem kamkoliv po světě, včetně České republice. V některých zemích má společnost rovněž své filiálky. Takovou je i Česká republika.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.