Hledáte novou práci? Rekvalifikační kurzy zvýší vaše šance

Oblasti bývalých Sudet kolem hranic naší republiky měly vždy vyšší nezaměstnanost než zbytek republiky a koronavirová situace krizi jenom prohloubila. Řada lidí je teď nucena měnit zaměstnání, protože v jejich oboru se prostě nedá uživit. Jenže jak se začít věnovat něčemu, co jste nikdy předtím neviděli? Nechcete-li nastoupit do fabriky, nezbývá nic jiného než absolvovat rekvalifikační kurz.

Rekvalifikační kurz berte jako příležitost. Získáte šanci naučit se něco nového a změní se vám život. Vždyť z kolika hereček se nyní staly prodavačky, z pilotů dopravních letadel realitní makléři. Vy můžete jít ještě dál. Stát se třeba účetním, personalistkou nebo odborníkem na digitální marketing. Rekvalifikační kurzy Liberec tohle všechno umožní.

Díky rekvalifikačním kurzům můžete za pár měsíců být úplně jinde

Přišli jste o práci? Sháníte nové uplatnění po mateřské dovolené? Současné zaměstnání vás už nenaplňuje? Na nic nečekejte a přihlaste se na nějaký rekvalifikační kurz. Bez patřičného vzdělání vás na odbornou pozici nepřijmou, rekvalifikační kurz však tímto vzděláním je. Dostanete certifikaci MŠMT, kterou se budete moct prokazovat u výběrového řízení.

Rekvalifikační kurzy trvají typicky jen pár měsíců, například čtvrt roku. Spousta lidí má tedy strach, zda se za tak krátkou dobu vůbec stihnou naučit vše potřebné. Kurz totiž neprobíhá denně, typicky se koná v pátky a o víkendech, aby se ho mohli účastnit i pracující. Překvalifikovat se na jiný obor v tak krátkém čase je rozhodně možné. Obzvlášť když budete mít snahu a touhu se učit, půjde to samo.

Zeptejte se na úřadu práce

Jste jako nezaměstnaní zapsaní na úřadu práce? Zeptejte se tam na nabídku rekvalifikačních kurzů a také na jejich proplacení. Uchazečům totiž rekvalifikační kurzy Liberec může proplatit právě úřad práce. Zaplatí vám dokonce i náklady na dojíždění na takový kurz do Liberce.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.