Plastové přepravky jsou zdaleka nejlepší

Plastové přepravky jsou zdaleka nejlepší


Ekologové nás přesvědčují, že bychom se plastu měli radši úplně vzdát, protože zamořuje planetu. Ano, lidstvu se skutečně podařilo vytvořit z plastů celý další nový ostrov. Není ovšem nutné se jich ve všech oblastech vzdávat. Někdy mají spoustu výhod, které jiné materiály nenahradí.

Typickým příkladem jsou přepravky. Ty se z plastu vyráběly vždy, vyrábí stále a nejspíš ještě dlouho vyrábět budou. Můžete si zkusit pořídit přepravku dřevěnou, či dokonce kovovou, ale stejně se nakonec vrátíte k těm plastovým.

Plast je lehký a trvanlivý

Hlavní výhodou plastových přepravek je nízká hmotnost. Oproti dřevu je navíc konstantní nezávisle na vlhkosti. Dřevěné přepravky jsou těžší, když nasáknou vodou. Těm plastovým neuškodí, když je necháte ležet venku na dešti, nevadí jim ani nízké či vysoké teploty.

Plast se také velmi snadno čistí. Ve většině případů vám stačí vzít pouze vlhký hadřík, takže plastové přepravky budou i po dlouhých letech používání vypadat jako nové.

Jen u plastu si můžete užívat nejrůznější vychytávky

Variabilita plastu je nekonečná. Můžete si vybrat například transparentní přepravky, s nimiž budete mít přehled o tom, co je uvnitř. Ty se často používají nejen ve skladech, ale i v domácnostech – v garáži, ve spíži.

Za zmínku stojí i skládací přepravky. Dají se dobře skladovat prázdné a šetří místo při zpětné přepravě. Zatímco směrem tam jedou dvě dodávky, zpátky už může jet jenom jedna, protože složené přepravky se do ní vejdou.

Z ekologického hlediska nemusí být plast až tak špatný

Plast přírodě škodí, pokud ho vyhazujeme a zamořujeme jím oceány. Když se nám ho ovšem daří recyklovat a znovu využívat, přírodě neškodí. Proto si nedělejte starosti s nákupem plastových přepravek, jen si vybírejte takové, které jsou vyrobené z recyklovaných plastů. Porozhlédněte se například v sortimentu e-shopu Storagecz.cz.

 

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*