Jak na úspěšné DIY?

Jak na úspěšné DIY?

V 50. letech 20. století se tato zkratka dostala do povědomí v USA, kde se vžila a dodnes se těší velké oblibě a popularitě. DIY je vlastně složeno z počátečních písmen 3 slov, a to DO IT YOURSELF neboli udělej to sám.

Všude na internetu můžete vidět různá videa, která nabízí návody k tomu, jek si to vyrobit, nalepit, sestavit atd., zkrátka rady a tipy na výrobu čehokoliv, od malé drobnosti až třeba po nábytek z palet. Pro kutily a fanoušky ručně tvořených předmětů, je DIY něčím nenahraditelným. Jak být v tomto tvoření úspěšný?

Plánování je první krok

Vždy si dobře promyslete, co byste chtěli vyrábět a naplánujte si, jaký materiál a nářadí nakoupit, abyste mohli oboje maximálně využít, pokud možno na několik projektů. Některé předměty jsou dražší položkou, takže by to byla škoda, zbytečně je vyhodit a nezužitkovat.

Správné vybavení

Vybavení je důležité, protože bez něj to nepůjde. Investujte do základních pomůcek, které budete používat nejčastěji.

Co se vám bude hodit?

  • Tavná pistole
  • Náhradní lepicí tyčinky
  • Řezačka
  • Lámací nůž
  • Nůžky
  • Pravítko
  • Obyčejná tužka
  • Barevné fixy
  • Ořezávátko
  • Lepicí páska

Vyčleňte si čas i prostor

DIY je sice zábava, ale přesto časově dost náročná, navíc všechen materiál zabere určité místo. Najděte si vhodný prostor, kde budete mít vše pohromadě. Stanovte si také čas, který chcete svému koníčku věnovat a pokuste se to dodržet, jinak se vám nabourá každodenní harmonogram.

Vezměte to z praktického hlediska

Návodů na výrobu různých dekorací je na internetu spousta, ale během chvilky jimi zaplníte byt a budou z nich jen zbytečné lapače prachu. Zaměřte se na praktické věci, které nebudou jen na vystavení, ale dají se používat při běžných činnostech či jako pomůcky.

Přírodniny

Květiny, různé druhy listů, bobulí, šišky a mnoho dalších přírodnin jsou ideálním zdrojem pro podzimní motivy vašich domácích produktů.

Různorodý materiál

Využít se dá prakticky cokoliv, třeba dřevo, které je velmi tvárné a naprosto úžasně voní, papír se dá tvarovat do mnoha tvarů i vzhledů, a třeba s betonem si budete připadat mistři umění. Nesmíme zapomenout také na pletivo a dráty.

Pořádek je důležitý

Udržujte plochu, kde pracujete ve stálé čistotě. Zbavte se odřezků a všech různých zbytků, pozor na kapající barvu, lepidlo atd. na pracovní plochu si dejte potravinovou fólii, takže bude stále čistá a ještě s ní rychle uklidíte. Jen ji shrnete a máte hotovo.

Co si zapamatovat?

Nikdy nenechávejte nářadí, materiál, hotové předměty na dosah dětí a zvířat, mohlo by dojít k poranění. Pokud si u některých výtvorů nejste jisti, že je zvládnete, přenechejte to raději profíkům, zvlášť pokud je potřeba maximální přesnost.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
 

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*