Třídění a recyklace: tradice, nebo trendová záležitost?

Čím dál více lidí využívá nejen barevně rozlišených kontejnerů, ale jejich kroky vedou stále častěji do některé z výkupen železa, barevných kovů, papíru, plastů i skla. Jsou třídění a recyklace běžné, nebo máme v tomto ohledu ještě nějaké rezervy?

Tradiční zvyklost i moderní přístup

Pravdou je, že třídění a recyklace některých materiálů jsou na našem území velmi dobře zakořeněné. Platí to především o výkupu železa a barevných kovů, neboť zde je finanční odměna velkou motivací. Ovšem ani v případě papíru a papírových obalů nijak nezaostáváme. Třídění plastů je už také běžnou záležitostí, ale přece jenom jeho tradice je poměrně krátká a mnoho lidí ani neví, že ve výkupně lze odevzdat i některé druhy plastů, zejména tvrdé plasty v podobě trubek a autoplastů, dále také fólie a podobně. A stranou nemůžeme ponechat ani sklo, samozřejmě bílé i barevné. Stále také pokulhávají znalosti o tom, co vše je možné dále recyklovat a jaký odpad je nutné nemilosrdně vyhodit do směsného odpadu.

Aktuální cena a způsob platby při výkupu papíru

Při výkupu papíru cenu zásadně ovlivňují různé faktory, přičemž tím nejdůležitějším je rostoucí poptávka a spotřeba lepenky, kartonů a nejrůznějších obalových materiálů. Aktuální ceník tak na internetu těžko najdete, ale můžete jej velmi snadno získat kontaktováním vybrané sběrny.

Jestliže jste zvyklí do výkupny odvážet železo a barevné kovy, jistě víte, že je přípustná pouze výplata v bezhotovostní formě. To ovšem v případě výkupu papíru a dalších surovin neplatí a hotovostní platby jsou možné.

Širokou síť výkupen po celém území provozuje společnost TSR Czech Republic, s. r. o., která kromě výkupu železa, barevných kovů, plastů, papíru i skla zajišťuje další související úkony, například environmentální poradenství, demoliční a demontážní služby a podobně.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.