Škrabadlo pro kočky patří mezi základní vybavení každé domácnosti s kočkou


Kočka je ideálním společníkem. Potřebuje však svůj prostor a různé pomůcky, bez kterých zas tak příjemným společníkem nebude a stane se spíše devastátorem vašeho bytu a jeho zařízení. Jednou z takových pomůcek je škrabadlo pro kočky.

Obrušování drápků je důležitou „hygienickou“ činností kočky. Kdo má doma kočku, ví, že si kočka drápky ani tak neobrušuje, jako si spíše strhává jejich nejvrchnější vrstvu. Drápky vždy znovu dorůstají. Jenomže kočka si drápky rovněž značkuje své teritorium a komunikuje. Takže i když si myslíme, že když v bytě kočkám drápy ostříháme, zbavíme se problémů se škrábáním na nevhodných místech, rozhodně tomu tak být nemusí. Kočka si teritorium vymezuje vůči jiným kočkám, ale i vůči vám. Pokud navíc máme kočku i jako venkovní, stříhat drápky není vhodné. Bez nich nemůže lovit, ani se bránit – jiným kočkám ve svém teritoriu, nebo třeba psům. Zvažte, jestli kočce drápky neponechat delší, a pořiďte si do bytu vhodné škrabadlo pro kočky.

Aby si kočka neudělala škrabadlo z vašeho nábytku

Na poškození kočkami je citlivá celá řada zařízení bytu. I když si myslíme, že je to především dřevo, není tomu tak. Je to zejména čalounění sedaček a křesel, čalouněné polstrování kuchyňských židlí, koberce a závěsy. Pokud jde o dřevěný nábytek, ten se kočce obvykle příliš nelíbí kvůli své lakované a hladké struktuře. Měkký masiv je citlivější. Nábytku z MFD si kočka nevšímá. Příliš ji nelákají ani dřevěné či laminátové podlahy. Než ale testovat, na čem se kočka v bytě nakonec vyřádí, dejte jí vlastní škrabadlo.

Škrabadlo a odpočinkové místo současně

Také v byte „bojujete“ s kočkou o svůj životní prostor? Obsadila vám vaše oblíbené křeslo, lehnout si umí přes celý gauč pro tři lidi a v kuchyni na židli už sedává vaše kočka? Pokud máte doma více koček, může to být problém. Navíc, kočka po sobě zanechává chlupy a pro majitele koček je obvykle nemyslitelné sednout si někam v černém oblečení, a to i přes pravidelný pečlivý úklid. Řešením je pořídit kočce kočičí strom. Jde o její vlastní místo k odpočinku, které ji současně zabaví při hře a funguje i jako škrabadlo. Dokáže být i skutečně hezkým a estetickým prvkem v interiéru majitele kočky či koček.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.