Jak zařídit úložné prostory v obývacím pokoji?

Máte doma málo místa a hodí se vám každá skříňka či polička navíc, kam byste si mohli ukládat věci? Pak si zkuste část svého majetku odkládat do obývacího pokoje. Pokud vyberete správné skříňky a komody, můžete sem odstěhovat třeba část svého šatníku nebo uklízet dětské hračky.

Trendem dnešní doby jsou sice velmi úsporné a spíš nižší obývací sestavy, nicméně toho se nebojte. Pořiďte si takové skříňky do obývacího pokoje, jaké se vám budou líbit. Trendy se stejně zanedlouho změní. Takže co si domů pořídit?

Vhodná obývací stěna

Měla by mít co nejvíce skříněk a poliček. Raději se vyhýbejte otevřeným vitrínám, tam toho moc uložit nejde. Musíte tam totiž dávat jen věci, u nichž vám nebude vadit, že jsou každému na očích, a je nezbytné tam udržovat pořádek. Nemusíte si nutně pořizovat skříně až ke stropu, některé stěny jsou řešené tak šikovně, že obsahují mnoho nízkých skříněk a ještě závěsné úložné prostory.

Konferenční stolek s poličkou

Něco můžete odkládat přímo na stolek (třeba časopisy nebo ovladač od televize), ale ještě více se toho vejde do poličky pod ním. Pořiďte si stolek s odkládacím prostorem, kam lze rovnat třeba knížky.

Sedací souprava s úložným prostorem

Do otevírací sedací soupravy lze ukládat například sezónní oblečení či cokoliv, co nepotřebujete příliš často vytahovat. Podobně se dají pořídit i taburety, otomany či „bobíky“ s úložným prostorem.

Komody a skříňky do obýváku

Nemusíte se omezovat pouze na obývací stěnu. Dokupte si další komody a skříňky, určitě najdete takové, které budou ladit se zbytkem vybavení místnosti. Vyrábí se nízké skříňky i vysoké a úzké, takže na tom, kolik místa vám zbývá, až tolik nezáleží. Volte raději ty zavírací, ať není vidět, co v nich skrýváte. A pokud už na zemi opravdu není prostor, pořiďte si nějakou závěsnou skříňku, nebo vyskládejte knížky na poličku. Využijte místnost i vertikálně.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.