Co je to tryskání pískem a jak se využívá v praxi?

Pustili jste se do čištění fasády či betonového plotu, ale nedaří se vám dosáhnout perfektních výsledků? V případě rozsáhlejšího a hlubšího znečištění jsou běžné přípravky a metody neefektivní.  Mnohem účinnější je tryskání pískem – moderní metoda, která se používá pro čištění povrchů od anorganických nečistot, mikroorganismů, a dokonce i graffiti.

S tryskání pískem mají dlouholeté zkušenosti profesionálové z české firmy AXIOM REAL, která zajišťuje komplexní čistící program. Používají německé systémy TORBO s až o 95 % nižší prašností oproti klasickému tryskání.

Systémy TORBO tryskají na opracovávanou plochu směs písku s vodou (abrazivo). Velká kinetická energie stlačeného vzduchu umožňuje dosažení vysokého abrazivního účinku. Zrnka písku dosahují rychlosti kolem 300 m/s při tlaku 7 bar. K výhodám těchto přístrojů patří možnost elektronického nastavení poměru písku a vody – umožňuje změnu poměru až na 10:90 (písek:voda).

Tryskání pískem je často zaměňováno za „podobné“ metody, ale spočívá na jiném principu než vysokotlaký vodní paprsek s přisávání písku a tryskání pod vodní clonou.

 

Pískování nachází praktické využití při práci v exteriéru i interiéru. Přístroje TORBO jsou mobilní a nezávislé na médiích. Technici z AXIOM REAL je běžně používají nejen na čištění fasád, ale také na odstraňování graffiti či starých nátěrů ze dřeva, štukových omítek, kovů a betonů. Dobře se osvědčily také při předúpravě povrchů před aplikací nátěru, čištění přírodního a umělého kamene, režného cihelného zdiva a v neposlední řadě při sanaci betonů.

 

Pokud vás tryskání pískem zaujalo, přečtěte si o něm více na www.tryskani-piskovani-ars.cz. Na webu najdete další informace a fotogalerii realizovaných prací s ukázkami před a po čištění.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.