Úžasné DIY nápady, jak skladovat šperky

Znáte ten pocit, když si sama vyrobíte věc – podle vlastního nápadu a vkusu? Z takovéto drobnosti se pak radujeme mnohem víc než i z těch nejdražších designových kousků, neboť jsme do nich vložili svou představivost, čas i kreativitu. Přinášíme vám několik jednoduchých tipů, jak si vyrobit držáčky a další úschovny na své oblíbené klenoty, z nichž si určitě vyberete.

Větve

Najděte si vázu, kterou si dle libosti můžete dozdobit, například barevným sprejem, nalepenými korálky, krajkami či papíry. Do ní poté nasypte písek a umístěte několik uschlých větví. Jestliže chcete svůj výtvor dotáhnout k dokonalosti, větvičky oholte a poté přestříkejte libovolnou barvou. A už máte jednoduchý nástavec ideální především pro náhrdelníky a lehké náramky.

Rámujte

Na tento jednoduchý výtvor vám bude stačit barevný rámeček na fotky a železná slabá mřížka. Tu kleštěmi upravte tak, aby tvarem odpovídala rámečku a za pomocí silného lepidla ji připevněte, aby vám zaplnila jeho vnitřek. Nyní vám vznikl ideální držáček, který můžete okamžitě ozdobit svými zlatými či stříbrnými náušnicemi.

Deska na šperky

Máte doma staré nepotřebné kliky a ozdobné úchyty na šuplíky? Pak není nic jednoduššího, než si sehnat pevnou dřevěnou desku a pěkně přehledně na ni všechny tyto zdánlivě nepotřebné součásti dveří umístit. Vznikne vám tak nápadité místečko, kam si bez obav a přehledně budete moci uložit všechny své šperkařské poklady.

Špulky

Výborné místo pro uložení vašich snubních prstýnků – a nejen jich samozřejmě, si vytvoříte za pomoci špulek od nití nebo prázdných roliček z izolepy. Postačí vám korkový či dřevěný větší kruh, na něž nalepíte silným lepidlem všechny, které najdete. Poté už stačí jen přetřít oblíbenou barvou či polepit zajímavým papírem a další originální stojánek na šperky je na světě.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.