Svařované kovové panely vytvoří odolné oplocení vašeho pozemku

Hranice pozemku je často nutné přesně vymezit a také zajistit proti nežádoucímu vniknutí cizích osob. K tomuto účelu se využívá plotu – relativně jednoduché stavební konstrukce z různých materiálů a s variabilní odolností, jež kromě funkce pevné překážky také potřebným způsobem omezuje výhled na pozemek či nemovitost a chrání soukromí jejich obyvatel. 

Svařované panely jsou jedním z velmi často užívaných řešení, které dosahuje poměrně vysoké odolnosti (srovnatelnou nabízí například hliníkový plot) a umožňuje vybírat z širokého spektra řešení s různou mírou průhlednosti.

Uplatnění svařovaných plotových panelů

Vysoká pevnost a odolnost předurčuje svařované plotové panely k použití jak na soukromých pozemcích, tak u komerčních objektů. Pokud má plot pouze definovat hranici pozemku a vymezit ji vůči okolní zástavbě, případně limitovat možnosti vkročení na pozemek z nežádoucí strany, vystačí si majitel nemovitosti s jednoduchým svařovaným panelem, který lze osadit na podhrabové desky. Případně mohou být pouze nasazeny na plotové sloupky.

Soukromí zajistí plotové zástěny

Je-li potřeba snížit viditelnost neboli průhlednost plotu, pak je možné provést úpravu svařovaného panelu, a to prostřednictvím plotové zástěnynebo plotových lamel. K vytvoření plotové zástěn se zpravidla využívá pevné tkaniny, která se s plotovými panely snadno zkombinuje. Jako plotové zástěny nachází uplatnění také bambus, rákos, stínicí pásky či umělý živý plot.

Řešení vstupu na pozemek

Čelní, resp. vstupní strana pozemku bývá vybavena průchozími nebo průjezdnými prvky. Pokud má plotový systém umožňovat průjezd automobilu, osazuje se do plotové konstrukce brána křídlová nebo posuvná, průchod je pak řešen brankou. Do rámu branky mohou být instalovány stejné výplňové prvky jako u plotu.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.