Jaké jsou výhody filtračních láhví a kdy je upřednostnit před filtračními konvicemi?

O filtračních lahvích slyšel snad každý. Fungují na principu průchodu vody přes filtrační patronu, která z ní odstraňuje nežádoucí příměsi a akumuluje je v sobě. Právě z toho důvodu je potřeba filtry ve filtračních konvicích v pravidelných intervalech měnit. Jaký rozdíl ale je mezi filtračními láhvemi a konvice a pro jaké příležitosti jsou jednotlivé typy vhodné?

Rozdíly mezi filtračními konvicemi a láhvemi

Filtračních zařízení na vodu existuje celá řada. V mnoha domácnostech se rozšířily filtrační konvice, které jsou praktickým a elegantním doplňkem kuchyně, ale také praktickým pomocníkem v cestě za kvalitní čistou a dobře chutnající vodou. Filtrační láhve jsou naopak kompaktnější a přenosnější, takže jsou ideální pro cestovatele, sportovní nadšence a další osoby, které jsou často na cestách. Jsou také skvělou volbou, pokud chcete mít na cestách filtrovanou vodu, ale nechcete riskovat pití z neznámého nebo potenciálně kontaminovaného zdroje. Filtrační láhve lze pořídit v různých objemech. Světoznámý výrobce filtračních systémů společnost Brita vyrábí filtrační láhve o objemu 0,6 l. Filtrační láhve Brita jsou tak snadno manipulovatelné a dobře přenositelné i v batohu.

Jak fungují filtrační láhve?

Většina filtračních lahví funguje na principu vyměnitelné filtrační patrony, která odstraňuje nečistoty z vody při jejím nalévání do lahve. Filtr je obvykle třeba vyměnit přibližně jednou za měsíc, v závislosti na způsobu používání. Některé láhve mají okamžitý filtrační systém, který umožňuje pít filtrovanou vodu ihned po nalití, zatímco jiné mohou vyžadovat, abyste před pitím počkali několik minut, než se voda přefiltruje.

Výhody filtračních lahví

Používání filtračních lahví má mnoho výhod. Jednou z nejzřejmějších je, že můžete mít filtrovanou vodu, ať jste kdekoli. Filtrační láhve se také velmi snadno používají a nevyžadují žádnou zvláštní údržbu. Ve většině případů stačí vyměnit filtrační vložku, když se naplní kontaminanty a je hotovo. Láhev je opět připravena k použití. Další výhodou filtračních lahví je, že jsou obvykle velmi atraktivní, s elegantním designem, který vypadá skvěle v každém prostředí. Ať už jste v posilovně, v práci nebo na dovolené, filtrační láhev vám pomůže vychutnat si filtrovanou vodu bez kompromisů. Používání filtrační láhve vám také pomůže lépe dodržovat pitný režim, který pak zase podporuje trávení.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.