Rekonstrukce střechy není nic, čeho byste se měli bát


Značná většina rodinných domů byla postavena před více než čtyřiceti lety. Ovšem v průběhu posledních několika let se výrazně zvýšila kvalita používaných stavebních materiálů, ba dokonce i samotné technologie. Pokud se vám pokaždé, co přijde vyúčtování za spotřebu tepla, protočí panenky, měli byste uvažovat nad úspornými opatřeními, jako je například rekonstrukce střechy.

Snížit spotřebu energie se dá mnoha cestami. V první řadě je nezbytné nahodit nemovitosti zateplovací kabát, vyměnit stará dřevěná okna za plastové varianty a přidat u střechy ještě vrstvu tepelné izolace.

Koupili si starší rodinný dům, ale přes zimu je v něm chladno

Vždy je nejlepší znázornit situaci na konkrétním příkladu, a tak vezmeme v potaz jednu rodinu, která si koupila starší rodinný dům nedaleko centra města. I když se přes zimu v domečku neustále topilo, bylo v něm chladno, což signalizovalo, že je potřeba zapracovat na izolaci. Střešní krytina už byla stará, ani neměla dostatečné zateplení, tudíž spoustu tepla unikalo právě přes horní část nemovitosti.

Hlava rodiny zavolala pokrývačskou společnost Střechy Praha, která zjistila, že jedna z nejdůležitějších částí rodinného domu nedisponuje zateplením, a proto navrhla zásadní změny a kompletní renovaci.

Co rekonstrukce střechy zahrnovala?

V první řadě byl navezen potřebný materiál, a potom se pracovníci pustili do demontáže staré pálené střešní krytiny. Po jejím shození se ukázalo, že latě nejsou v perfektní kondici, a proto bylo nezbytné ještě opravit a nahradit špatné latě. Oprava střechy není záležitost na jeden den, ale provádí se v několika etapách. Vzápětí byla střecha zateplená pár vrstvami a byla nahozena střešní krytina.

Jestliže vás čeká rekonstrukce střechy, doporučujeme svěřit práci do rukou specialistů, kteří vyhodnotí aktuální tepelný technický stav, na jehož základě rozhodnou o dalších krocích.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.