Podle čeho vybrat úklidovou firmu?


Ekonomicky uvažující manažeři firem si snadno spočítají, že zaměstnávat uklízečku se nevyplatí. Ve většině případů je finančně mnohem výhodnější najít si externí firmu, která bude podle domluvy docházet a o vše se postará. Přiveze si své úklidové prostředky, a navíc může pracovat v době, kdy už jsou všichni zaměstnanci pryč. Jak ale takovou firmu vybrat?

Úklidových společností je, především ve větších městech, velká spousta. Podle čeho zvolit tu nejlepší?

Nejvíce vám prozradí reference

Máte-li koho, ptejte se. Nebo aspoň hledejte na internetu. Společnost, již si chválí spoustu lidí, bude s velkou pravděpodobností vyhovovat i vám. Jestliže naopak narazíte na stížnosti, poohlédněte se raději někde jinde. Hodně vám toho mohou napovědět i zákazníci. Pokud společnost provádí úklid kanceláří v mnoha známých firmách, rozhodně si zaslouží vaši důvěru.

Chtějte odbornou společnost

Úklid firmy možná zvládne skoro kdokoliv, ale odvede svou práci pořádně? I v oblasti úklidu hrají roli certifikace. Zajímejte se především o ISO certifikáty, případně o odbornost jednotlivých pracovníků. Jak dlouhou za sebou mají praxi? Jaké profesionální postupy používají například na čištění koberců?

Obětujte čas osobnímu setkání

Pokud už si nějakou firmu vyberete, sejděte se s jejím zástupcem osobně a všímejte si, jak s vámi jedná. Je-li ochotný se na všem domluvit, dá se předpokládat, že i zaměstnanci budou ochotní a pohodoví. Ne vždy je to samozřejmě pravda, a tak je-li to možné, chtějte vidět přímo zaměstnance, již budou firemní úklid u vás provádět.

Svou roli bude jistě hrát i cena. Určitě si propočítejte, kolik ušetříte oproti případu, kdy byste si platili uklízečku, uvidíte zajímavé částky. A jestliže sháníte firmu na úklid v Olomouci, možná oceníte konkrétní tip. Mezi vyhlášené úklidové společnosti tam patří firma Delta servis, mezi jejíž zákazníky se řadí třeba České dráhy či Tesco. Navíc disponuje certifikací ISO 9001. A to jsou přesně kvality, které byste měli hledat.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.