Jak se provádí SEO audit webové stránky?


V současném internetovém světě se bez kvalitní webové stránky jednoznačně neobejdete. Zákazníci hledají nejprve informace o produktech a službách na internetu, a proto je nezbytné prezentovat se i v tomto kybernetickém prostředí. Jestliže už webovou stránku máte, nicméně nezaznamenáváte žádnou návštěvnost, zřejmě jste zapomněli na optimalizaci pro vyhledávače. Podívejte se, co všechno zahrnuje základní SEO audit.

Pokud se řekne SEO audit, spousta majitelů webových stránek neví, co si pod termínem představit. Ovšem v následujících řádcích se vám pokusíme jednotlivé body SEO auditu přiblížit.

Sitemap

V první řadě proběhne kontrola takzvané sitemapy, která by měla být pravidelně aktualizovaná, aby se v ní nacházely všechny stránky webu.

Robots.txt

Stejně tak důležitý je i soubor robots.txt, v němž je definovaná adresa sitemapy. Dále se v souboru uvádí stránky, jež nechcete nechat procházet robotem vyhledávače.

Rychlost načítání webu

Přece jen žádný uživatel nebude čekat minutu, než se mu načte webová stránka, a proto dbejte na to, aby se váš web načítal co nejrychleji. Optimalizujte obrázky a další média, upravte CSS styly a javascript.

Responzivní web

Jelikož se v dnešní době vyhledává spousta uživatelů přes smartphony či tablety, bez responzivního webu se neobejdete. Responzivní design se přizpůsobí přenosnému zařízení.

Meta tagy

Základním stavebním kamenem jsou také meta tagy, tedy titulek, popis a podobně. Všechno se upravuje přímo v kódu, případně jsou v redakčních systémech příslušné nástroje.

URL adresy

URL adresy by měly být jednoduché a snadno zapamatovatelné. Obrovskou výhodou je, když obsahují i relevantní klíčová slova.

Struktura webové stránky

Důležité je dodržet hierarchičnost. Na webové stránce by měl být pouze jeden nadpis H1, poté následují nadpisy H2, H3 a podobně.

Duplicitní obsah

Originální obsah je alfou a omegou. Odnikud texty nekopírujte, nechejte si je napsat profesionálními copywritery.

SEO audit zahrnuje spoustu dalších bodů. Jestliže ho chcete provést, doporučujeme oslovit odborníka, jako je SEO Consult.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.