Zdroje napájení Mean Well PFC

Zkratka PFC znamená Power Factor Correction. Jedná se o základní topologii spínaných zdrojů. Regulátor PFC je velmi často používaný především ve všech síťových zdrojích. Jeho hlavní předností je schopnost odběru harmonického proudu ze sítě. Proč tomu tak je?

Dnešní normy

Dnešní normy zmíněnou vlastnost vyžadují pro spotřebiče, jejichž výkon je větší než 75 W. Tendence je však opačná, a to posunout tuto hodnotu alespoň na 50 W. Z tohoto hlediska je patrné, že vývoj nových zařízení bude směřován právě tak, aby splňoval budoucí normy, které vejdou co nevidět v platnost. A proto přichází na scénu regulátor MEAN WELL PFC.

Přednosti měniče PFC

Velkou předností je schopnost pracovat v širokém rozsahu vstupního napětí. Zpravidla se setkáváme s rozsahem od 90VAC do 270VAC. Toho lze velmi dobře využít pro různá napětí v různých sítích na světě. Nepotřebujeme tedy žádný adaptér napětí. Vzhledem k takto širokému rozsahu je zřejmé, že tento regulátor je schopen reagovat na kolísání či nepřesnost síťového napětí, což je jeho obrovské plus.

Jaký bude vývoj moderní elektroniky?

Regulátorů typu PFC bude v dnešní době hojně přibývat. Tento směr má jistojistě budoucnost a dnešní vývoj moderní elektroniky se snaží tyto napájecí zdroje prosazovat. Nejenom díky jejím vlastnostem z hlediska účinnosti, hmotnosti, velikosti a mnoho dalšího, ale také díky tomu, že jsou schopny z hlediska svých vstupních svorek se chovat jako téměř reálná zátěž. Lze pomocí nich realizovat i složité napájecí zdroje, které splňují velmi přísně požadavky z hlediska rušení a vyzařovaní.

Nechte si poradit od odborníků

ESHOP-MEANWELL.CZ je specialista na napájecí spínané zdroje a jejich příslušenství. Nabízí výborné produkty celosvětové společnosti Mean Well, která patří mezi absolutní špičku svého oboru. Jsme největší distributor výrobků Mean Well v České republice. Pro bližší informace navštivte naši stránku na adrese www.eshop-meanwell.cz, kde vám rádi se vším pomůžeme a poradíme. Těšíme se na vaši návštěvu.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.