Vyřešte nedostatek místa doma pomocí nábytku

Vzhledem k tomu, že jsou dnes tradiční byty o třech pokojích tak drahé, stále více lidí si pro život vybírá spíše menší prostory, často dokonce garsonky. V takovýchto obydlích je největší svízelí nedostatek místa.

To se dá ale do jisté míry vyřešit, a sice koupí vhodného nábytku. Vyšším výdajům se vyhnout nepůjde, ovšem z finančního hlediska se jedná o výhodnější postup než stěhování se do většího.

Skříně na míru

Vestavěné skříně jsou již mnoho let velice oblíbené i v našich zeměpisných šířkách, a není divu. Vzhledem k tomu, že zabírají méně místa než klasické almary, a přitom jim nechybí dostatečně velké úložiště, jsou použitelné i v menších bytečcích.

Dělají se pouze na zakázku, což může mnohé děsit. Přeci jen vše, co je vyráběné na míru, je drahé. To je do jisté míry pravda, ale vzhledem k tomu, že tento druh nábytku dnes nabízí leckdo, cena není většinou zase tak strašná. Příliš velká konkurence ji totiž sráží strmě dolů.

Navíc to jinak než na zakázku ani nejde. Ať už se jedná o vestavěné skříně do ložnice, obývacího či dětského pokoje, vždy je nezbytné se přizpůsobit danému prostředí. Dokud nebudeme všichni bydlet v unifikovaných panelácích, alternativní řešení se asi nenajde.

A kdo má obavy z toho, že mu doma dělníci nadělají trochu nepořádek, může je hned hodit za hlavu. Jak předběžná měření, tak i následná montáž, jsou poměrně čistou a také docela rychle vyřízenou záležitostí.

Snová šatna

Lidé, kteří mají doma k dispozici nevyužívanou místnost, ji mohou používat místo skříní. Vestavěná šatna je obvykle daleko prostornější a více se tak do ní vleze. Může klidně fungovat jako úschovna svršků a zároveň i botník.

Vestavěnou šatnu, stejně tak ale i skříně, si lze nechat navrhnout tak, aby byly maximálně vyhovující. To platí nejen o rozměrech, ale také o počtu šuplíků, přihrádek či tyčí na ramínka.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.