Břidlice rozzáří váš interiér i zahradu

Břidlice patří mezi nejpopulárnější materiály mezi přírodními kamenivy. A v tomto článku vám ukážeme, proč tomu tak je.

Přírodní kamenivo v posledních letech opět nabírá na popularitě. A to nejen v exteriérech. Tam bylo ostatně populární už delší dobu, ale především v interiérech. Do popředí se dere především kamenná dlažba z břidlice, která se hodí jak ven, tak dovnitř.

Skvělý doplněk do interiéru

Není se čemu divit, že v posledních letech patří mezi nejoblíbenější především břidlicová dlažba. Vlastnosti břidlice totiž staví tento kámen vysoko nad ostatní kamenivo.Dlažba z břidlice je totiž odolná a nabízí skvělý vzhled. Dokonce nesejde ani po několika letech používání, kdy by se na jiných kamenivech objevily škrábance nebo jiná poškození.

Jak už jsme ale řekli na začátku, na dlažbách a chodnících to rozhodně nekončí. Desky z břidlice má mnohem větší potenciál. V interiérech ji proto designéři často volí jako obklad stěny v obývacím pokoji. Tam totiž dokáže v kombinaci s vhodným nábytkem navodit rodinnou pohodu. Díky svým vlastnostem se navíc používá i v koupelně, kde může plnit nejen funkci ochrannou, ale také estetickou.

Speciální použití

Břidlice patří mezi oblíbené typy kameniva i díky tomu, že se dá skvěle kombinovat i s dalšími materiály. Velice často se tak setkáte například s kombinací dřeva a břidlice, která na první pohled vypadá opravdu elegantně. Výhodou břidlice je navíc fakt, že je stálobarevná a odolná, takže si udrží svůj vzhled ještě dlouhá léta.

A to nejlepší jsme si nechali na samotný závěr článku. Věděli jste, že břidlici nemusíte používat pouze jako obklad? Používá se totiž i jako talíř k servírování speciálních pokrmů. Dokonale se tak hodí například na rodinné oslavy nebo posezení s přáteli. Cena těchto talířů je sice o něco vyšší než u klasického porcelánu, s přihlédnutím na exkluzivní vzhled a způsob použití jí to ale určitě odpustíte.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.