Jak vyrobit branku svépomocí?

Branku můžete vytvořit velice snadno i svépomocí. V tomto článku vám přinášíme tři kroky, jak toho můžete dosáhnout.

Výroba brán není příliš složitá. Pokud ji svěříte do rukou profesionálů, dostanete velice kvalitní a robustní výrobek. Něco podobného si ale můžete vytvořit i sami doma. A v tomto článku vám ukážeme, jak na to.

Jak na to?

Zámečnictví Humpolec vám může vyrobit velice kvalitní brány a ploty. Pokud si ale chcete sami něco vyrobit, pak jste na správném místě. V následujících řádcích vám totiž přinášíme jednoduchý návod, jak si i vy můžete vlastnoručně vyrobit krásnou branku ze sítě:

  • Začněte tím, že si vyberete dobrou síťovinu. Pokud dáte přednost takové síťovině, která je vytvořena z galvanizovaného drátu, uděláte nejlépe. Dbejte ale na to, aby byla tlouška drátu alespoň 3 mm. V opačném případě by nemusela být vaše branka tak robustní a silná. Velikost buňky pak závisí na účelu brány. Jestliže bude nainstalována ve vstupní zóně areálu, pak si vystačíte s menšími rozměry (například 50×50). Při výběru samotné siťoviny dbejte také na hmotnost. Podle ní totiž můžete spolehlivě poznat, jak je vlastně materiál kvalitní. Za kvalitní se dá považovat síťová role o hmotnosti 36-38 kg a rozměrech 50×50.
  • Jakmile máte vybranou síťovinu, připravte si samotný kov. Pro potřeby kvalitní branky je dobré vzít nový kov, ale recyklovaný nebo dříve použitý v krajním případě taktéž postačí. Použijte profilovou trubku, kterou svařte s menší trubkou v 90 stupňovém úhlu. Tímto způsobem vytvoříte obdélník. Ten je dobré před další úpravou ošetřit antikorozní sloučeninou.
  • Nyní už jen stačí připevnit pletivo k brance. To můžete udělat stejným způsobem jako v předchozím kroku – tedy s pomocí svařování. Můžete ale použít menší drátky k připevnění k samotné konstrukci. Mějte ale na paměti, že při použití drátků nebude výsledek tak úchvatný jako v případě svařovaní. Ale volba je jen na vás.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.