Co je to rozváděč? Prozradíme vám to

Zajímá vás, co je to vlastně ten rozváděč? Tak potom jste na správném místě. V tomto článku vám totiž toto zařízení stručně představíme.

S rozváděčem se asi potkal každý z nás. Pro některé se jedná o skryté a naprosto nepochopitelné zařízení, jiné naopak fascinuje. Ať už patříte do jakékoliv skupiny, v tomto článku vám ukážeme, o co se vlastně jedná.

Co je to rozváděč?

Rozváděč je vlastně místo nacházející se na samotném začátku elektrického rozvodu. Dalo by se říct, že se vlastně jedná o takovou skříň. A to jak z laického, tak konstrukčního pohledu. Oproti klasické skříni se ale výrazně liší. Rozváděč je totiž osazen nejméně jedním spínacím přístrojem. S rozváděčem, který by měl jen jeden spínací přístroj, se ovšem setkáte jen zřídka. Zpravidla totiž narazíte na skříň, která uvnitř schovává více takových spínačů.

Uvnitř skříně se přitom nemusí schovávat jen spínače. Můžete tu najít také přidružená měřící, řídící, signalizační, ochranná, ovládací nebo regulační zařízení. Záleží totiž hlavně na tom, kde se tato skříň nachází a k čemu se vlastně používá. Ve velké výrobní hale bude rozváděč plnit úplně jinou funkci než v klasických domácnostech.

Kam vedou kabely?

Dorozváděče je ale vždy přivedeno několik kabelů. Nemusí se přitom jednat jen o elektrické kabely. Může jít o kabeláž od různých snímačů, čidel, ovladačů, případně o datové kabely. Od rozváděče potom tyto kabely vedou přímo ke koncovým zařízením, tedy například do sporáku, výrobního stroje, případně serveru nebo přepínače (bavíme-li se o datových kabelech).

Ať už ale budete potřebovat jakýkoliv rozváděč, zamiřte na eshop Schmachtl.cz. Právě tady totiž naleznete široký výběr rozváděčů, ze kterých si určitě vyberete. Veškeré produkty navíc pořídíte za velice nízké ceny a s doručením až k vašim dveřím.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.