Jak snadno zvýšit kvalitu spánku? Uložte se do hebkého povlečení!

Chcete-li si užívat příjemný ničím nerušený spánek, pak byste kromě výběru postele a matrace neměli podceňovat ani volbu ložního prádla. Budete se možná divit, ale právě materiál povlečení výrazně ovlivňuje kvalitu vašeho spánku. Pro každé roční období se hodí jiné tkaniny v závislosti na počasí. Stejně tak je dobré zohlednit náchylnost dané látky k výskytu roztočů, kteří často vyvolávají různé alergické reakce. Pokud chcete získat dobrý tip na kvalitní povlečení, pak věnujte pozornost následujícímu článku.

Pro chladnější počasí volte mikroflanel nebo mikroplyš

Od podzimu do jara se určitě vyplatí zvolit trošku hřejivější materiál. Skvělou volbou pro chladnější počasí je mikroplyš nebo mikroflanel. Toto povlečení vás udrží v teple a ještě navíc budete mít pocit, že spíte na obláčku. Obojí je totiž velice příjemné na dotek. Mikroplyšové povlečení je díky měkké struktuře a lehce chlupatému povrchu ideální volbou pro malé děti, kterým bude připomínat svou hebkostí plyšová zvířátka. Je vyrobeno z 100% polyesteru a oceníte ho zejména v zimě. Jeho velkou výhodou jsou termoregulační schopnosti a překvapivá rychlost schnutí po vyprání.

Jaké povlečení vybrat pro alergiky

Povlečení mikroplyš je kromě výše zmíněných benefitů také dobrou volbou pro alergiky, jelikož se v něm neusazují roztoči ani bakterie. Podobně je na tom i mikroflanel. Ačkoliv by člověk řekl, že právě kvůli chlupatému povrchu je toto ložní prádlo útočištěm pro nejrůznější mikroorganismy, opak je pravdou. Flanelové povlečení navíc disponuje speciální úpravou, díky níž se v něm neudržuje prach jako v jiných materiálech. Kromě toho v něm nezůstávají ani jiné nečistoty, velmi snadno se čistí a je šetrný k pokožce. Tato textilie je tak více než vhodná pro lidi trpící různými alergiemi.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.