Vychovávejte doma kutily prostřednictvím hraček


Vánoce jsou za dveřmi a nejvíc se na ně těší děti. Už si i ty vaše napsaly Ježíškovi, o co stojí? Pokud ne, nebo již máte hlavní dárek koupený a stále přemýšlíte, čím ještě svým potomkům udělat radost, možná oceníte následující tipy na užitečné dárky.

Zapomeňte pro jednou na všechny chytré hračky, které nevyžadují žádnou fantazii a iniciativu ze strany dítěte. Kupte pod stromeček něco, co vaše děti donutí přemýšlet, naučit se něco o tom, jak svět funguje, procvičovat jemnou motoriku nebo uvažovat prakticky. Podpořte je v tom, aby z nich jednou vyrostli praktičtí jedinci, kteří si poradí v každé situaci!

Libovolná stavebnice

Mezi nejoblíbenější hračky pro kluky už dlouhá léta patří nejrůznější stavebnice. Možná jste i vy měli doma Merkur, Lego, Sevu či Chevu. Podobných existují ještě spousty, nemusíte sahat po nejznámějších značkách, chcete-li ušetřit. Všechny stavebnice totiž mají jedno společné – nutí děti být kreativní a přemýšlet, což v budoucím životě určitě využijí.

Něco pro holčičky

Malé slečny si samozřejmě mohou hrát i se stavebnicí, ovšem jestliže sháníte opravdu hračky pro holky, zaměřte se na kreativní sady. V hračkářstvích objevíte sady na výrobu náramků, mýdla, vyšívaných obrázků apod. Velký úspěch mívají u holčiček taky nejrůznější výtvarné hračky.

Klasika pro nejmenší

Jsou vaše děti na stavebnice a kreativní sady ještě moc malé? Pak se zaměřte na puzzle, kostky a další hračky pro malé děti, které potrénují úchop ruky i mozek. Vybírejte výrobky ze dřeva, protože tento přírodní materiál je po všech stránkách bezpečný a také daleko odolnější než plast. Dřevěné hračky přežijí i vaše vnoučata.

Hry pro celou rodinu

Zimní večery budou zdlouhavé, tak proč je nestrávit společně u nějaké hezké hry? Zkuste si prohlédnout hračky z filmů, třeba u hry s názvem Krtek rybářem se jistě pobaví celá rodina. Určíte si časový limit a budete se snažit pochytat co nejvíce rybek v nejkratším čase. A pozor, zda vyhrají rodiče, není vůbec jasné!

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.