Jak nainstalovat rolety do střešního okna svépomocí

Střešní okna představují mnohdy jedinou alternativu přívodu světla do interiéru podkrovních místností. Jejich přítomnost tedy není rozhodně ničím zvláštním. Pokud si je ale pořizujete, rozhodně nezapomínejte ani na efektivní stínění. Vybírat lze spousty zajímavých modelů rolet, jež se vyznačují různými schopnostmi zabránění průniku světla do interiéru. Instalace takovýchto rolet nemusí být vždy jednoduchá. Existují ale případy, kdy je lze nainstalovat svépomocí. Právě na aspekty vlastní montáže rolet se zaměříme podrobněji v následujících řádcích.

Některé typy zastínění musí montovat profesionálové

Na trhu existuje hned několik druhů střešních oken a rolet určených pro jejich zastínění. Jestliže zvolíte především venkovní varianty, budete se muset s instalací obrátit na specialisty. Často tyto služby nabízejí přímo firmy, které se zabývají dodávkou a následnou montáží samotných oken. Vy prakticky získáte komplet se vším všudy. Získáte jistotu, že spolu všechno bude dokonale ladit. Profesionálové vám ušetří čas a komponenty budou sedět na míru.

Montáž vlastními silami je možná

V současnosti není problém sehnat i rolety, jež se prostřednictvím velmi jednoduchého mechanismu přichytí na okenní rám, a to zevnitř. Nejedná se o nijak složitý systém, jelikož se prakticky pouze přimontovává několik součástí. Jde především o horní a spodní úchyty a také žlábky, v nichž bude roleta jezdit. Ukotvení samotného navíjecího pouzdra je hračkou. Výrobci navíc přímo na svých stránkách Itzala doporučují stáhnout návod k montáži, takže si bez problémů poradíte. Návody jsou většinou v češtině. I když tomu ale tak není, stejně to zvládnete, jelikož jsou složené z piktogramů. Na obrázcích jasně uvidíte, jaké činnosti máte realizovat po sobě, aby celá montáž proběhla bez sebemenších zaváhání. Například u společnosti Itzala a jejich produktů se setkáte s velmi přehledným návodem.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.