Malířský postřikovač ocení kutil i profesionál

Malířský postřikovač ocení kutil i profesionál


S blížící se zimou přichází období, kdy pomalu končí venkovní práce a stavební aktivity se stěhují do interiérů. K nejrůznějším úpravám domů a bytů patří také malování. To většinou nepatří k oblíbeným činnostem, práce se štětkou nebo válečkem může být značně namáhavá. Proč si ji tedy nezjednodušit? Pomůže vám postřikovač pro malíře. Ten oceníte nejen při malování, ale také při natírání, rekonstrukcích nebo renovacích. Nanášet můžete nejen samotnou barvu, ale také nejrůznější penetrace, impregnace a podobně.

Postřikovač pro malíře má řadu výhod

Proč si pro ulehčení práce zvolit malířský postřikovač? Přístroje mají jednoduchou obsluhu a při malování s nimi se snadno udržuje pořádek. Namíchanou barvu nalejete do nádrže, ta se uzavře a natlakuje a malování může začít. Barva se nanáší přesně na určené místo a zcela rovnoměrně. Nátěry nestékají a šetří se tak barva i celkové náklady na malování. Celé malování probíhá mnohem rychleji a bez zbytečné námahy. Při malování s použitím postřikovače nedochází k rozsáhlejšímu znečištění a pocákání barvou, takže i úklid je mnohem jednodušší.

Co je důležité při výběru postřikovače pro malíře?

Nejste si jisti, jaký postřikovač byste měli zvolit? Řiďte se podle několika kritérií. Důležitý je objem zásobníku nádrže a také materiál, ze kterého je nádrž zhotovena. Vyhovujícím objemem je většinou 5 litrů, protože při tomto objemu není majitel přetížen a nemusí po krátké době doplňovat barvu. Pro běžné použití je nejlehčí plastová nádoba, která je odolná a dobře se udržuje. K pohodlné práci přispívá také délka rozprašovací trubice. Abyste s ní zvládli jak kratší vzdálenosti, tak třeba postřik stropu, měla by mít přibližně 40 cm. Soustřeďte se také na způsob natlakování postřikovače. Pro kutilské použití stačí tlakování manuální, profesionál zvolí spíše malířský postřikovač s tlakováním kompresorem. I manuální postřikovač by měl mít bezpečnostní ventil a manometr.

Co si ujasnit ještě před nákupem postřikovače?

Nabídka malířských postřikovačů je široká a vybrat si může každý zájemce. Jak se však v nabídce orientovat a jak si vybrat ten nejvhodnější přístroj? Nejdříve si ujasněte, jak často budete postřikovač pro malíře používat a pro jaké práce ho budete používat. Pro občasné použití a jednorázových nenáročných pracích nepotřebujete komplikovaný a náročný drahý přístroj. Pokud však bude použití časté a profesionální, při práci s postřikovačem se budou střídat různí lidé a nároky na přístroj budou vyšší, vyplatí se investice do profesionálního modelu.

Profesionálové volí nerezové postřikovače

Pokud hledáte malířský postřikovač vhodný pro použití ve firmě, přístroj určený pro každodenní práci, zvolte si některý z modelů nerezových malířských postřikovačů, které jsou vyrobeny z ušlechtilé oceli. Jsou odolné proti mechanickému poškození, nepodléhají chemickým vlivům a hodí se tak i při nejnáročnějších pracích. Také čištění i údržba jsou poměrně snadné. Nerezový malířský postřikovač může nepřetržitě pracovat poměrně dlouhou dobu. Postřik je rovnoměrný a nevytváří silné vrstvy. K těmto výrobkům lze dokoupit i další příslušenství, proto se mohou přizpůsobit jakékoli situaci.

Malířský postřikovač pro domácí použití

Jaké vlastnosti by měl mít malířský postřikovač, který by neměl chybět v žádné domácnosti? V každém případě by se mělo jednat o přístroj použitelný v různých oblastech – v interiéru, na zahradě a podobně. Hlavním předpokladem je jednoduchá obsluha, plná funkčnost a bezproblémový provoz. I postřikovač je možno využít i k dalším účelům, třeba jako zahradní pumpu. Hledejte takový malířský postřikovač, který má odpovídající velikost zásobníku i délku rozprašovače, příjemně tvarovanou rukojeť, a přitom není příliš těžký, takže se s ním snadno manipuluje.

 

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*