Při práci je třeba chránit hlavně zrak a sluch


Pracujete v rizikovém prostředí, v němž jsou ohroženy nejdůležitější smysly? Zrak a sluch jsou naše nepostradatelné orgány, proto je nutné dbát na jejich bezpečnost. Nepodceňujte používání vhodných ochranných pomůcek, jež zabrání nenávratnému poškození zraku a sluchu.

Bez masky ani krok

Pohybujete se v pracovním prostředí, které je nasycené nebezpečnými plyny a výpary? Pak se neobejdete bez polomasky. Díky kvalitnímu filtračnímu systému ochrání vaše dýchací cesty, neboť je opatřena integrovaným filtrem na páru, plyn a pevné částice. Polomaska skvěle přilne k hlavě pomocí nastavitelných pásků a navíc je v ní eliminována akumulace tepla a vlhkosti. V této kategorii patří k nejoblíbenějším polomasky 3M disponujícími dvěma filtry, jež se připevní bajonetovým upínacím systémem.

V případě, že použití polomasky je nedostačující, je třeba sáhnout po masce na celý obličej. Celoobličejové masky jsou spolehlivou ochranou před nebezpečnými chemickými látkami a rovněž před biologickým a radiačním ohrožením. Zajišťují skutečně tu nejvyšší ochranu na pracovišti označeném vysokým stupněm nebezpečí. Celoobličejové masky slouží mimo jiné jako úniková pomůcka v případě požáru a chemické havárie.

Předejděte trvalému poškození sluchu

Existuje řada povolání, kde jsou zaměstnanci vystaveni nadměrnému zatížení sluchu. Patří sem například horníci a stavební dělníci. Ochrana sluchu je u nich na prvním místě. Řešení, jak předejít poškození tohoto důležitého orgánu, je celá řada. Můžete použít třeba zátkové chrániče uší z polyuretanové pěny či ochranná sluchátka, ve vylepšené verzi s adaptérem umožňujícím připevnění na přilbu. S těmi nejkvalitnějšími sluchátky můžete pracovat v prostředí s výjimečně silným hlukem. Kromě maximálního potlačení zvuků nabízí komfort díky speciálně formované pěně.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.