Myslete na bezpečnost a pořiďte si reflexní vestu

Pro maximální bezpečnost je důležité dodržovat doporučené zásady a dát o svojí přítomnosti vědět ostatním. Právě k tomu slouží zářivé reflexní vesty. Kdy je jejich použití nezbytné a v jakých situacích je rozhodně nezapomenout? A jaké jsou další možnosti zvýraznění v horších světelných podmínkách?

Bezpečnost na silnicích a při práci

Hlavní příležitostí, kdy je vhodné nosit kvalitní reflexní vesty, jsou situace při pohybu na vozovce při zhoršené viditelnosti. Platí to pro chodce i cyklisty. Navíc platí, že pokud se pohybujete mimo značenou obec a jdete po krajnici vozovky, je nošení reflexní vesty dokonce povinností. Důležitá nezbytnost je správná viditelnost a přehlednost během práce například na stavbách. Kromě vesty se zároveň nosí i bezpečnostní přilba a obě dvě tyto pomůcky jsou nezbytnými doplňky pro zajištění bezpečnosti práce.

Pro děti i dospělé

Kvalitní reflexní vesta je důležitá pro dospělé, ale pomáhá ochraňovat i děti. Významné jsou hlavně situace, kdy je vaše dítě na cestě do školy a musí překonávat méně přehledné úseky v blízkosti silnice a přecházet na přechodu. Hlavně v zimních měsících, kdy je tma a šero, může být schopnost dostatečné viditelnosti záchranou života. Řidiči si uvědomí, že se v jejich blízkosti pohybují děti, a přizpůsobí svou jízdu. I když se vám vesta možná zdát jako příliš velká, na prevenci není nikdy nic přehnaného.

Další možnosti zvýraznění

Kromě nošení velké reflexní vesty existuje celá řada dalších možností, jak o sobě dát vědět svému okolí i při tmě a zhoršených světelných podmínkách. Jednou z variant jsou reflexní samolepky a přívěsky na batoh a pro připnutí na oblečení. Pokud jdete opravdu za tmy, hodí se blikající světélko, případně jiné výraznější upozornění. Nouzovým řešením může být rozsvícení svítilny na mobilním telefonu, případně nošení baterky.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.