Vybíráme vánoční osvětlení


Čas neúprosně běží a za chvíli máme tady Vánoce a starosti s nimi spojené. Vánoční náladu dělá krásné vánoční osvětlení  a mnozí lidé tápou, jak dlouhé a jaké druhy vánoční světelné dekorace zvolit. Léty ověřená zkušenost je, že délka obvyklého světelného řetězu by měly být třikrát delší, než je výška vánočního stromu. K tomu, aby záře vytvořila nezapomenutelný dojem, by na každém metru stromu měla svítit asi stovka LED žárovek. Samozřejmě, toto je trochu podmíněné vašimi financemi. Ne každý může obětovat takovou sumu peněz, protože velmi dlouhé girlandy jsou o něco dražší. Zvlášť, pokud půjdete nakupovat do kamenných obchodů. Snad ani nemusíme připomínat, že nejvýhodnější nákupy jsou v internetových obchodech.

Jaká by měla být délka drátu pro připojení vánočního osvětlení k elektrické síti?

Jen úžasné vánoční osvětlení a dekorace vytvoří tu správnou vánoční atmosféru. Pokud se v domě používají klasické vánoční světelné řetězy, je nejlepší zvolit drát o délce nejméně 1 metr, aby bylo možné snadno dojít k síti. Pokud se jedná o elektrický věšák na venkovní dekoraci, pak by měla být délka drátů asi deset metrů. Takže to bude pro vás mnohem pohodlnější. Určitě podtrhnou krásu vánočního stromečku ručně vyrobené vánoční dekorace. Obyčejná vločka vystřižená z bílého papíru udělá divy.

Vánoční osvětlení – materiál

Světelné vánoční dekorace se vyrábějí z několika materiálů: pryž, silikon nebo PVC. Nejvíce praktické a trvanlivé jsou elektrické vánoční řetězy, které jsou vyrobeny z kaučuku nebo silikonu. A to díky skvělým technickým vlastnostem těchto materiálů: flexibility, pružnosti, vysoké odolnosti proti změnám teploty a změnám vlhkosti, což je typické pro podzim a zimu. Při výběru vánočního osvětlení věnujte pozornost indexu ochrany proti vlhkosti, musí být alespoň IP 44.

Vánoční výzdoba inspirace!

 

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.