Chcete novou svářečku? Poradíme vám, jak na její výběr

svářečka Omicron Gama 1500L HF TIG
svářecí invertor Omicron Gama 1500L HF TIG


Snad v žádné dílně opravdového kutila nesmí chybět svářečka. Sehnat se dají levné modely, dokonce se mnohdy dostanete i pod dva tisíce korun, ovšem cena by neměla být rozhodujícím faktorem. Zaměřit byste se měli především na výkon a další vlastnosti svářečky, neboť co zařízení, to jiný účel použití. Jestliže svářečku plánujete používat častěji, vyplatí se do ní investovat o něco více.

K čemu svářečka slouží?

Svářečka je velice užitečný nástroj, ke kterému sahají i domácí kutilové. Slouží nejen v různých profesionálních dílnách, ale také v domácnostech. Bez svářečky se neobejdete například při stavbě plotů či výrobě branky a vrátek. Dále je se svářečkou jednodušší vytvořit jakoukoliv zahradní kovovou konstrukci, například rám skleníku.

Jak správně svářečku vybrat?

Ve specializovaných prodejnách vám zajisté poradí, jak svářečku vybrat. Jestliže jste se však rozhodli koupit dílenský přístroj skrze internet, zřejmě hledáte užitečné informace, jak neprohloupit. Pokud sháníte univerzální přístroj pro občasné použití oceli běžných rozměrů, vystačíte si se svářečkami označenými písmeny MMA, MIG-MAG nebo TIG.

Pod písmeny MMA se skrývá metoda ručního svařování elektrickým obloukem. Používají se obalované svařovací elektrody. Svářečka označená písmeny MIG-MAG funguje tak, že se přidává materiál plynule do místa sváru podávacím zařízením. Dochází k tavení materiálu elektrickým obloukem. TIG je svařovací metoda používající teplo uvolňované ze zapáleného elektrického oblouku.

Profesionálem na svářečky jako takové je internetový obchod svartop.cz, kde najdete kompletní svařovací techniku. Produktové portfolio zahrnuje vše od invertorů přes trafosvářečky až po řezací strojky. Je ve vašem hledáčku svářečka CO2? V uvedeném e-shopu najdete všechno, co hledáte.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.