Víte, jak uchovat hodnotu majetku? Nakupte si zlato


Bezpečný přístav pro jakýkoli majetek. Ano, přesně takto je označováno zlato. Tento tradiční nejdražší kov byl, je a bude jakousi jistotou pro investory, kteří vsázejí na jistotu. Možná byste mohli namítnout, že nijak výrazně svou hodnotu v krátkodobějším intervalu nezvýší, nicméně dokáže odolat inflaci, jakýmkoli finančním krizím a jiným aspektům. Jestliže hodláte do zlata investovat, zbystřete. My se totiž zaměříme na tento druh vkládání finančních prostředků do komodit.

Co je vlastně investiční zlato?

Mnozí lidé mají jakousi zkreslenou představu spočívající v tom, že stačí prodat šperky po babičce nebo naopak nakoupit nějaké jiné podobné zlaté relikvie. Jde skutečně o mýtus. Není tomu tak. Starší šperky jsou sice většinou ze zlata, nicméně s minimem karátů. Případně ještě obsahují i nějaké jiné cenné kameny, jež ve skutečnosti nemusí mít žádnou velkou hodnotu. Investiční zlato má nejvyšší ryzost 24 karátů a prodává se v tradičních mincích či slitcích a cihlách.

Zlato zpravidla zakoupíte i bez průkazu totožnosti

Nákup zlata se obejde bez nezbytnosti prokazovat se občasných průkazem, pasem nebo jinou legitimací. Tedy v případě, že ho nakupujete bezhotovostně, případně i za hotovost do maximální hodnoty 250 g, jež odpovídá cca 200 000 korunám.

Nákup zlata bez DPH je samozřejmostí

Velkou výhodou pořizování zlata je i fakt, že při nákupu platíte jeho reálnou cenu, nikoli tu, která by byla navýšena o 21 %.

Vyberte si mince či slitky ve specializovaném eshopu

V eshopu zlate-mince.cz si lze jednoduše a rychle zakoupit zlato v mincích, cihlách i slitcích za výhodné ceny. Jedná se o nejznámější eshop u nás mající sídlo v pražském Obecním domě. V oboru se tato společnost pohybuje již od roku 2004 a prodává nejznámější produkty od dodavatelů, jako jsou Argor-Heraeus, Munze Osterreich či Pamp.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.