Vinylové podlahy – to nejlepší mezi podlahovými krytinami?

Za nás určitě!

Málokteré vybavení do domácnosti je nabízeno v tolika různých provedeních a materiálech jako právě podlahy. Jako zákazník máte na výběr například z dřevěných, laminátových, PVC či vinylových podlah. Mezi jednotlivými materiály jsou však obrovské rozdíly, a to zejména co se ceny a odolnosti týče. Například dřevěné podlahy jsou velmi odolné, ale z vyjmenovaných podlahových krytin jsou suverénně nejdražší. Oproti tomu PVC podlahy jsou levné, nemůžete však počítat s tím, že vám vydrží dlouhé desítky let jako ty dřevěné.

Naštěstí existují podlahy vinyl, které jsou jedinečnou kombinací nízké ceny a vysoké odolnosti. Pořízení těchto podlah vyráběných z vinylu, které jsou nástupci tradičního linolea, vás vyjde přibližně na částku od 350 do 900 Kč za čtverečný metr, zároveň toho opravdu hodně vydrží. De facto se tedy dá říci, že vinylové podlahy si z ostatních druhů podlahových krytin berou jen to nejlepší.

Na první pohled k nerozeznání od dřevěných podlah

Mezi další přednosti vinylových podlah se řadí množství nabízených dekorů. To je prakticky nekonečné, avšak nejčastěji lidé volí vinylové podlahy v dekorech dřeva a kamene. Díky současným výrobním technologiím jsou pak tyto dekory prakticky nerozeznatelné od přírodní předlohy. Pokud tedy chcete mít doma podlahu s nadčasovým designem dřeva za rozumnou cenu, jsou vinylové podlahy jednoznačně volbou číslo jedna.

Tím však zdaleka výhody vinylových podlah nekončí – můžeme vyzdvihnout například jejich odolnost vůči vlhkosti a protiskluznost. Zásluhou těchto vlastností se skvěle hodí i do koupelen a kuchyní. Své využití najdou v každé místnosti, jsou vhodné třeba do obývacího pokoje nebo předsíně, můžeme je tak s klidným svědomím označit za jedny z nejuniverzálnějších na trhu. Vinylové podlahy se navíc dokáží uplatnit rovněž v komerčních prostorách, bez problémů totiž zvládají i středně vysokou zátěž.

Snadná pokládka i údržba

Jestliže vám jsou vinylové podlahy sympatické a zvažujete jejich koupi, poté pro vás máme ještě jednu dobrou zprávu. Vinylové podlahové krytiny jsou nejčastěji vyráběny v kombinaci se zámkovým systémem, a proto se snadno instalují, neméně pracnou je rovněž jejich údržba. Tu ještě navíc usnadňuje fakt, že povrch těchto podlah je antistatický, tudíž se na něm neudržuje prach.

V neposlední řadě se ještě určitě musíme zmínit o pohodlnosti těchto podlah. Chůze po nich je příjemná, a to především díky tomu, že jsou tyto vinylové podlahové krytiny měkké, zároveň je chůze po nich tichá, neboť dokáží efektivně tlumit zvuky – zapomeňte tedy na kročejový efekt nebo rušivé vrzání, s nímž se lze občas setkat u starších dřevěných podlah.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.