Jak převážet jízdní kola, chcete-li si je vzít na dovolenou?

Stále více lidí upřednostňuje aktivní dovolenou před válením se na plážích. Dominantní je zejména cyklistika, které holduje značná část Čechů. Někteří si však nechtějí kola půjčovat přímo na místě, což se dosti prodraží, raději plánují vyjížďky na vlastních kolech. Jenže k tomu je zapotřebí tato kola nějakým způsobem dopravit z domova a následně zpět. Máte-li vlastní auto, může být tento problém snadno řešitelný. Stačí si zakoupit vhodný nosič.

Střešní nosiče

Asi nejběžnější variantou jsou klasické střešní nosiče kol. Skládají se pouze z několika tyčí, jež se dají velmi snadno namontovat na prakticky jakýkoliv druh a značku automobilu. Je ale rozhodně důležité si při jejich výběru u prodejce zkontrolovat, zda je vybraný typ nosiče kol vhodný právě pro vaše vozidlo. Velkou výhodou je nízká pořizovací cena, moderní střešní nosiče vás vyjdou maximálně na pár tisíc korun, což rozhodně není nijak zásadní investice. Zvláště tehdy, pokud si uvědomíte, na kolik peněz by vás vyšly jiné způsoby přepravy.

V současnosti jsou cenově nejdostupnější kovové nosiče, vyžadujete-li však nejvyšší kvalitu, zvolte spíše hliníkové nosiče na střechu, které jsou navíc lehčí. Při výběru nového nosiče hleďte rovněž na aerodynamiku. Špatně zvolené a namontované zařízení totiž výrazně ovlivní celkové jízdní vlastnosti automobilu.

Nosiče na tažná zařízení

Alternativu ke střešním modelům představují nosiče kol na tažné zařízení. Jde o řešení kupříkladu v momentě, kdy na automobilu používáte střešní box, takže by se na střechu vozidla nosič již nedal nainstalovat. Je však nutné počítat s vyšší pořizovací cenou oproti střešním modelům.

Populární značka dostupná v ČR

V tuzemsku se už dlouhodoběji těší velké oblibě nosiče kol a střešní boxy značky Thule. Jsou k dostání v celé řadě modelů a v různých cenových relacích, takže je z čeho vybírat. Jsou dostupné nejen v kamenných obchodech, ale také v eshopech, a to kupříkladu v internetovém obchodě filsonstore.cz.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.