Jak byste měli postupovat při výměně oken?

Pokud vám současná okna nevyhovují po designové ani praktické stránce, pusťte se do jejich obměny. Dnešní trh je rozmanitý a nabízí nepřeberné množství řešení. Přijdete si na své, ať už preferujete skvělý poměr cena a výkon, nebo precizní a nadčasové zpracování. V následujících řádcích vám prozradíme, jak výměna oken probíhá a na co byste neměli zapomenout.

Prvně vyberte vhodný materiál, přičemž se vám nabízí okna dřevěná, plastová a hliníková. Specifickou kategorií jsou kombinovaná okna, která spojují vlastnosti jednotlivých materiálů.

Postup při výměně oken

Jakmile se rozhodnete pro konkrétní materiál a najdete vhodnou firmu, která se vám o výměnu postará, je na čase zaměření. Pracovníci dané společnosti přijedou přímo do vašeho domu, respektive bytu, aby okno změřili a vytvořili na základě těchto informací objednávku.

Co se samotné výroby týče, počítejte s tím, že zabere necelý měsíc. Záleží na tom, jestli je to výměna oken standardních, nebo atypických. Jestliže máte specifické požadavky na barvu, opět počítejte s delší dobou výroby. U klasických plastových oken v bílé barvě je doba dodání kratší.

Montáž oken zabere jeden den

Většinou jsou pracovníci tak sehraní, že montáž plastových oken je hotová během jednoho jediného dne. Nemusíte se bát, že byste v noci spali bez oken. Po částech se nejprve vylámou původní okenní rámy, přičemž není poškozeno ostění a nadpraží. Otvor se začistí, a pak se do něj nasadí nový rám.

Samozřejmostí je i začištění oken po výměně, tudíž vy se nemusíte starat vůbec o nic. Nově nainstalovaná okna vypadají perfektně. Výměna oken není náročná, stačí si objednat spolehlivého partnera, jenž dodržuje termíny.

Zdroje:

https://www.jis.cz/zamereni/

https://www.jis.cz/potvrzeni-objednavky/

https://www.jis.cz/montaz-a-zacisteni/

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.