Vánoční osvětlení – zdobíme sváteční zahrádku

Také jste maniaci na vše, co se týká vánoc a snažíte se mít vánoční osvětlení úplně všude?

Proč si tedy nevyzdobíte zahrádku, aby to mělo pořádné grády?

Vybavte se dostatečnou zásobou LED rampouchů i světelných řetězů a vzhůru do práce!

Vánoce milujeme všichni a snažíme se, abychom si je co nejvíce užili, což je také důvod, proč se předháníme v aranžování vánočního osvětlení i dekorací. Vánoční atmosféru se snažíme navodit nejen v interiéru, ale také v exteriéru. Pokud chcete trumfnout sousedy a tak trochu je i naštvat, pak není nic lepšího, než když si osvětlíte zahradu. Máme pro vás malou inspiraci, jak to provést.

LED osvětlení je jistota

Čím více světel, tím krásnější vánoce. Tohoto hesla by se měl držet každý, až si bude pořizovat nové osvětlení. Na trhu (nejlépe v internetových obchodech) můžete narazit na nejideálnější řešení v podobě vánočního osvětlení s LED diodami. Uspoří vám energii a přitom úžasně osvítí okolní prostor.

Tento druh osvětlení můžete bezpečně použít jak uvnitř, tak venku. Nabízí se množství variant, jak v klasické bílé, tak multicolor – světelné kabely, LED rampouchy, tradiční vánoční osvětlení, světelné řetězy, zkrátka vše, co vás napadne.

Začínáme zdobit zahradu

Ze všeho nejdřív je dobré začít s výzdobou stromů a keřů, obzvlášť pokud máte na zahradě jehličnany. Vedle klasických ozdob jim dopřejte i vhodné osvětlení. Když si dáte opravdu záležet, můžete mít překrásný venkovní vánoční strom, který potěší nejen vás, ale také vaše děti.

Představte si to štědrovečerní kouzlo, až si děti rozbalí všechny dárky a vy pro ně schováte jeden speciální, který bude uložený pod bohatě osvětleným vánočním stromečkem na zahradě.

Nejlepší je vybrat ten největší strom v zahradě a ustrojit ho do několika světelných řetězů, LED rampouchů, které vypadají jako padající sníh nebo ještě přikoupit světelnou síť, která je vhodná třeba do koruny stromu, aby bylo osvětlení výraznější.

Světelných LED rampouchů není nikdy dost

Kromě toho největšího stromu klidně ozdobte i ty ostatní, které venku máte. Malé nebo velké, to je úplně jedno, více světel vám přinese více radosti. Zdá se vám, že máte na zahradě ještě málo LED rampouchů? Co když další pověsíte přímo pod střechu domu?

Budou se tam krásně vyjímat. Ještě málo světla? Tak ozdobíme třeba altánek, zahradní chatku nebo i kůlnu na nářadí. Fantazii se meze nekladou a sousedi budou mít aspoň co závidět.

Světelná síť a déšť přijdou vhod

 

Pořád jste ještě neukojili svou touhu po osvětlené zahradě podle svých představ? Nemáte pocit, že je moc velká tma kolem zahrady?

Jasně, že je, zapomněli jste totiž pověsit vánoční osvětlení na živý plot, který obíhá zahradu. Na to je ideální světelný déšť, těch budete asi potřebovat několik, aby bylo světlo bohatší nebo světelná síť, ta je také moc hezká (hodí se i na keře).

Svítící záhonky

Někomu se to může zdát praštěné, ale narazila jsem i na zahrady, které měly osvětlení rozložené na záhonech, jež se přes zimu nijak nevyužívají a zůstávají až do jara prázdné. Jestli nechcete světla nechat jen tak ležet na zemi, využijte ohrádku, kterou kolem záhonů máte (když jí nemáte, není problém jí narychlo vyrobit) a omotejte vánoční světelné řetězy kolem nich.

  • Stojí u záhonu nebo přímo v něm třeba zahradní trpaslík? Mrskněte na něj světelný řetěz a hned bude vypadat lépe.
  • Vlastníte zahradní fontánu, v níž je přes zimu zmrzlá voda? Ozdobte jí LED rampouchy a bude vypadat jak ze zimního království.

Jakmile budete mít všechno na místě, stačí už jen jednotlivé světelné řetězy postupně zapojit do elektrické sítě a vždy po setmění to rozjet na plné pecky.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.