Přezujte na zimní, vyhnete se pokutě i potížím s pojišťovnou


I když si pravá zima dává na čas, období přezouvání z letních na zimní pneumatiky se naplno rozjelo. Od 1. listopadu do 31. března máme všichni povinnost jezdit na zimních pneumatikách, pokud se na silnicích nachází souvislá vrstva sněhu, led či námraza, nebo lze tyto jevy vzhledem k předpovědi počasí očekávat. V případě, že je na úseku silnice umístěna dopravní značka „Zimní výbava“, platí povinnost mít zimní pneumatiky vždy. Kdo nemá v zimním období přezuto, tomu hrozí mu pokuta a v případě nehody i problémy s pojišťovnou.

BestDrive nabízí kompletní servis

Pro výměnu pneumatik jsem zvolil servis BestDrive, který nabízí gumy všech možných značek, navíc vám je zde rovnou přezují a uskladní vaše letní pneumatiky. Do svého výběru jsem zařadil dlouhodobého lídra testů, zimní pneumatiku Continental WinterContact TS 860.

Má skvělé brzdné vlastnosti v jakémkoliv zimním počasí, zkracuje brzdnou dráhu na namrzlých a zledovatělých silnicích a bezpečně projedete i zatáčky na zasněžené vozovce. Navíc má dlouhou životnost.

Jako druhou variantu jsem vybral zejména u českých řidičů oblíbenou pneumatiku Barum Polaris 3.

Nabízí optimální stabilitu jízdy a výborný brzdný výkon, sníženou spotřebu paliva díky nižšímu valivému odporu, zlepšený handling na mokré vozovce, dobré samočistící vlastnosti i vyšší životnost než její předchůdce.

Třetí alternativou byla pneumatika Uniroyal MS Plus 77, která vyniká bezpečnou jízdou na mokrých vozovkách a také dobrou trakcí na sněhu a přilnavostí na ledu.

Nejezděte na celoročních gumách

Přezutím na zimní pneumatiky samozřejmě nevynahradíte opatrnost, na tu je potřeba myslet na zasněžené či namrzlé silnici vždy. Rozhodně vám ale kvalitní zimní gumy v krizových situacích pomohou. Kdo jezdí často na hory a hledá pneumatiku bez kompromisů, zvolí některou z prémiových značek, Continental WintertContact TS 860 je určitě výborná volba. Kdo se častěji pohybuje v městských břečkách a na hory zavítá jen svátečně, pro toho bude dobrou alternativou klasika Barum Polaris 3 či pneumatika Uniroyal MS Plus 77, která vyniká na mokré silnici a příznivá je i její cena. Ať už zvolíte jakékoliv zimní obutí, vždy to bude lepší než jezdit celý rok na univerzálních gumách. Auto na celoroční sadě se při měření brzdné dráhy nikdy nevyrovná vozu se zimními pneumatikami, takže profesionální servisy typu BestDrive obecně radí, že i průměrná zimní pneumatika bude vždy lepší než celoroční. Platí to ovšem i naopak, takže na jaře zase nezapomeňte přezout na letní.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.