Kde najdou záložní zdroje využití?


Výpadek proudu a náhlé změny napětí jsou celkem běžnými jevy, které poznal určitě každý. Problém nastává především tehdy, když dojde k výpadku ve chvíli, kdy máte v zásuvce zapojena některá zařízení anebo pracujete na důležité práci na svém počítači. Výpadek proudu či přepětí totiž může mít za následek poškození používaných zařízení. Řešením, jak všemu předejít a ochránit jednotlivá zařízení, je pořízení záložního zdroje.

Funkce záložních zdrojů

Záložní zdroje UPS (Uninterruptible Power Supply) neboli zdroje nepřerušovaného napájení jsou zařízení, která zajišťují zdroj elektrické energie ve chvíli, kdy dojde k problému v dodávce elektrického proudu. Záložní zdroj UPS řeší celé spektrum problémů, mezi které patří úplný a krátkodobý výpadek napětí, dlouhodobé a krátkodobé přepětí, dlouhodobé podpětí, rušení v síti apod. Díky tomu budou veškerá zařízení připojená k záložnímu zdroji před všemi problémy chráněna.

Různé oblasti použití

Oblasti použití záložních zdrojů jsou velmi různorodé, mezi typické záložní zdroje UPS patří zejména:

  • záložní zdroje pro kotle

– zajišťující provoz kotlů v případě, že dojde k výpadku elektřiny

  • záložní zdroje pro oběhová čerpadla

– zajišťující provoz tepelných a klimatizačních systémů, zejména v zimním období při vytápění

  • průmyslové záložní zdroje

– zajišťující ochranu dat a výrobních linek při náhlém výpadku elektřiny pro plynárny, elektrárny, chemické závody atd.

  • záložní zdroje k PC

– zajišťující ochranu dat a chod počítače při nečekaném výpadku elektřiny

Vyberte si správný záložní zdroj

Při výběru záložního zdroje je důležité brát v potaz několik významných parametrů, mezi něž patří především výkon, záložní doba a kapacita zásobníků energie. Podstatnou součástí bude i částka, kterou chcete do záložního zdroje investovat. Není od věci se při výběru záložního zdroje poradit s odborníky, kteří vám s výběrem pomohou. Obrátit se můžete například na společnost Schmachtl, kde na jejím webu zaloznizdroje-ups.cz najdete široký výběr záložních zdrojů italské značky Riello v celé výkonové škále od 400 VA do 1200 kVA.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.